Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TANEC SIRÉNY A BÍLÝCH VELRYB

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TANEC SIRÉNY A BÍLÝCH VELRYB"— Transkript prezentace:

1 TANEC SIRÉNY A BÍLÝCH VELRYB

2 & Viktor Ljaguškinn fotograf Natalia Avseenko potápěčka
uskutečnili pokus v dubnu 2011 v Bílém moři na sever od Ruska v blízkosti města Murmansk. Natalia Avseenko se potápěla v moři bez potápěčské výzbroje při teplotě vody -1,5 ° C a tančila s běluhami. Při této mimořádné akci nemohl nikdo předvídat reakci velryb.

3 Natalia Avseenko světová rekordmanka ve freedivingu
Freediving, neboli potápění na nádech je disciplína stará jako lidstvo samo. Naši předci od nepaměti hledali obživu v moři. Potápěli se do hloubek bez jakékoliv výbavy jako sběrači nebo lovci.

4 Do ledu musel nejprve doprovodný tým vysekat díru,
aby měli přístup do zamrzlého moře.

5 Natalia Avseenko a projektový tým.

6 Natalia se seznamuje s běluhami.

7 Natalia Avseenko s lékařem před první světovou premiérou

8 Natalia s běluhami, zatím v neoprenu

9

10

11 duševní příprava na tuto světovou premiéru ....
Natalie Avseenko: duševní příprava na tuto světovou premiéru .... Bude plavat nahá a potápět se ve vodě při -1,5 ° C s běluhami.

12 Natalia Avseenko - póza pro fotografa.

13 (v době pokusu r. 2011 jí bylo 36 let) se sice většinou potápí
Ruská potápěčka Natalia Avseenko (v době pokusu r jí bylo 36 let) se sice většinou potápí v neoprenu, ale pro tentokrát se rozhodla pro hodně odvážnou změnu. V ledové vodě, která dosahovala teploty -1,5 stupně Celsia, plavala úplně nahá a jejími partnery k vodním radovánkám se staly obrovské běluhy. Natalia Avseenko si s nimi hrála a dotýkala se jich, díky čemuž vznikly unikátní fotografie.

14

15 Dvě běluhy, každá váží přes tunu.

16

17 Teplota vody -1,5°C Natalia však neplavala nahá kvůli exhibicionismu. Podle odborníků na podmořský svět se běluhám nelíbí, když cítí umělé materiály, z nichž jsou vyrobeny například i neopreny. Potápěčka se proto v mrazivém moři vysvlékla, aby se tito bílí kytovci nebáli vzájemného kontaktu.

18

19 Běluhy se údajně k lidem chovají přátelsky,
vadí jim ale, když ucítí umělý materiál.

20 Teplota vody -1,5°C

21

22

23

24 Velká otužilost je nezbytná pro Freediving při -1,5 ° C.
Nahá uprostřed bílých velryb v chladných vodách severního polárního kruhu. Velká otužilost je nezbytná pro Freediving při -1,5 ° C. Po dobu více než 10 minut se pokusili zkrotit běluhy - velryby, které se podobají delfínům. Při těchto teplotách by většina z nás nepřežila déle než 5 minut.

25 Díky tomu mohly vzniknout naprosto unikátní záběry.
Obrovití bílí tvorové jí pak dovolili, aby se jich dotýkala, plavala po jejich boku. Díky tomu mohly vzniknout naprosto unikátní záběry. 

26

27 Fantazie vodního baletu.
Kromě vědeckého hlediska tohoto experimentu mají snímky i estetickou hodnotu. Natalia - éterická siréna, pohybující se ve vodě se dvěma běluhami, představuje vzácné estetické sladění.

28 Teplota vody je stále 1,5 ° C

29 Běluha je velryba, mořský savec, je také známá jako bílý delfín
Běluha je velryba, mořský savec, je také známá jako bílý delfín. Její jméno pochází z ruského "beloe", což znamená bílý. Běluhy se v kalných vodách a za dlouhých severských nocí orientují podobně jako netopýři echolokací ultrazvukovými vlnami. Slyší ultrazvuk do 200 kHz, zatímco člověk pouze do 20 kHz. Jako akustické zrcadlo slouží běluhám zvláštní útvar na hlavě, tzv. meloun, malý otvor na temeni hlavy = echolokátor.

30 Po akci přijde na řadu povinné zahřátí.

31 a dokáže zadržet dech na neuvěřitelných 10 minut a 40 sekund.
Necvičený člověk by v takto mrazivé vodě mohl zemřít zhruba za pět minut. Natalie Avseenko je nejen zkušenou potápěčkou, ale také expertkou na jógu, používá meditační techniky a dokáže zadržet dech na neuvěřitelných 10 minut a 40 sekund. Její kapacita plic je téměř 10 litrů, přičemž obecně platí, že průměrný člověk zřídka překročí 6,5 litru. fine


Stáhnout ppt "TANEC SIRÉNY A BÍLÝCH VELRYB"

Podobné prezentace


Reklamy Google