Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nouzové přežití obyvatelstva

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nouzové přežití obyvatelstva"— Transkript prezentace:

1 Nouzové přežití obyvatelstva
Opatření nouzového přežití jsou připravována v souladu s dokumenty : Koncepce ochrany obyvatelstva do roku 2006 s výhledem do roku 2015, a Způsob realizace opatření nouzového přežití v působnosti HZS ČR. Úkoly a opatření jsou rozpracovány nařízením GŘ HZS ČR č.: PO-377-1/OOB-2003 a jeho novelizací PO 313-2/OOB-2006

2 K tomu je dále připraveno:
Základní organizační a technická opatření nouzového přežití obyvatelstva : Jako základ se využívají vytipovaná stacionární zařízení a vhodné budovy – vedou se jejich přehledy (ubytování, zásobování, stravování a další služby - smlouvy) K tomu je dále připraveno: na centrální úrovni pohotovostní kapacity pro postižených osob - materiální základny humanitární pomoci pro 2250 osob v působnosti Ministerstva obrany - na úrovni GŘ HZS ČR je připraveno k použití 5 souprav Materiálních základen humanitární pomoci pro 150 osob, celkem tedy pro 750 osob. (seznam materiálu v soupravě příloha č.1) Příloha č. 1 K čj. PO-313-2/OOB-2006 Počet listů : 2 SOUPRAVA PRO NOUZOVÉ PŘEŽITÍ OBYVATELSTVA ve skladech GŘ HZS ČR - "NPO" Ná z e v SKLADY ZÁKLADNY LOGISTIKY OLOMOUC Celkem Kamenice Hluboká n.Vlt Vlastislav Skuteč Drahanovice Elektrocentrála 1 5 Lopata ženijní 20 100 Sekera se závěsníkem Krumpáč ženijní Prostředek protichemický jednorázový 150 750 Rouška ochranná OR-1 200 1000 Kanystr na PHM 20 l kov. 25 Blůza 85 170 850 Kabát 60 Kalhoty 85 Kapesník 300 1500 Kapuce 60 Láhev polní Nádobí jídelní třidílné Obal na láhev polní Povlak na přikrývku vz.67 Přikrývka 67 - tep. vložka Přikrývka vlněná Ručník Spodky zimní dlouhé 340 1700 Tílko bílé Utěrka na nádobí Vložka do kalhot 85 Vložka do přikrývky 67 hyg. Vložka do blůzy 60 Mošna různá Blůza pro kuchaře 3 15 Boty gumové vysoké 30 110 550 Čepice pro kuchaře Kalhoty pro kuchaře Rukavice komb.pětprst.zesil.-pracovní Rukavice kyselinovzdorné 500 Ušanka civilní Pytel polyet.70x110 role 10 50 Obal textilní-sáček na jídelní příbor Plachta-celta stanová Šle civilní Opasek ke kalhotám Košile různá Kukla kombinovaná Ponožky zimní Ponožky letní Rukavice pletené Trenýrky různé Boty 60 wibram Polobotky hnědé mech. podeš. Polní kuchyň PK 26 H Zásobník na vodu 800 L Termos na 25 L Termos na 40 l Termos na 40 l,s výp.kohoutem Termos na 12 L Termos na 5 L Kelímek z PH-jednorázový Talíř mělky z PH-jednorázový Talíř hluboký z PH-jednorázový Příbor jídelní kompletní jednorázový Lžíce jídelní hliniková Otvírač konzerv a lahví PERFEX Vak na vodu 20 l - PVC Brašna Z zdravotnická 2 Malá koupací spr. MKS Nosítka zdravotnická skládací Nafukovací postel 183x76x13 1 000 Pumpa na nafuk.postel dvojčinná 125 Kamínka polní Přímotop mobilní Svítidlo nástěnné halog.500 W Umývárna mobilní Zař.hyg.přenos.WC biolog. Vědro pozinkované 12 l 75 Vědro plastové 10 l Kolečko stavební Lopata kovová s násadou Sochor ocelový 12 kg Šňůra prodlužovací zásuvková nad 10 m Rozdvojka na 220 V Pila oblouková ruční Tepláky 400 2 000 Kecky Sedačka kovová polní 40 Stůl skládací polní Křesílko s područkami 153 765 Stan S-65 6x9 13 65 Stan S-65 6x6 7 35 Nádrž na vodu 1000 l

3 Materiální základny humanitární pomoci
Soupravy materiálu základen jsou vytvářeny tak, aby umožňovaly nouzové ubytování, stravování a základní hygienu osob postižených mimořádnou událostí nebo krizovou situací. Ubytování je realizováno ve stanech, strava je zabezpečována dovozem nebo vařením v polních kuchyních, které jsou součástí soupravy. Soupravy jsou vybaveny materiálem tak, aby činnost základny byla co nejvíce autonomní.

4 Kontejnery nouzového přežití
Podle KOOB na úrovni krajů bude vytvořeno celkem 15 mobilních kompatibilních kontejnerových souprav, každá pro 25 – 50 postižených osob (seznam materiálu příloha č. 2) HZS krajů jsou postupně kontejnerem nouzového přežití pro osob vybavovány. V současné době jsou zakoupeny kontejnery u osmi krajů (Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Ústecký, Jihomoravský, Olomoucký, Vysočina a Moravsko-slezský). V současnosti je realizováno předání u kraje Karlovarského a hl.m Prahy. Dále jsou v pořadí Královéhradecký a Zlínský kraj.

5 Kontejner nouzového přežití
Kontejner je určen pro krátkodobý odpočinek osob. Doba rozvinutí a zpohotovení kontejneru je do 1 hodiny a doba autonomní činnosti min. 24 hodin, při venkovních teplotách od –30 do 50st. C. Obsahem kontejneru je nafukovací stan o podlahové ploše 56m2, kuchyňka s možností ohřívání nebo přípravy jednoduché stravy a nápojů, elektrocentrála, nádrž na vodu, WC, vytápěcí zařízení pro stan včetně paliva pro uváděné agregáty a další materiál pro obsluhu a nouzové přežití osob.

6 Soupravy nouzového přežití obyvatelstva
Další materiál nouzového přežití je k dispozici u územních odborů a na stanicích: Souprava nouzového přežití k okamžitému použití pro minimálně 20 osob uložena na každé stanici HZS kraje (seznam materiálu příloha č. 3;) Souprava nouzového přežití k následnému použití pro minimálně 50 osob uložená na každém Územním odboru HZS kraje (seznam materiálu příloha č.3)

7 Vysoušeče Vysoušeče (odvlhčovače vzduchu) jsou uloženy:
Centrálně u Základny logistiky Olomouc uloženo 2490 ks vysoušečů . Jedná se v převážné míře o vysoušeče kondenzační. Vysoušeče jsou provozuschopné a jsou na nich provedeny revize elektrických zařízení. Dále na provedení revizí čeká 535 ks. Vysoušečů. Celkem u ZL je 3025 ks vysoušečů. Na jednotlivých HZS krajů se nachází 2317 ks vysoušečů. Jedná se taktéž v převážné míře o vysoušeče kondenzační. V případě vzniku MU a KS se v první řadě vyžadují vysoušeče uložené u HZS krajů a to cestou krizového štábu HZS kraje v případě nedostatku vysoušečů u HZS kraje, tento vysoušeče vyžaduje u krizového štábu HZS ČR, který řeší nedostatek vysoušečů ze svých zásob. Celkem u HZS ČR je v současnosti 4807 připravených vysoušečů.

8 Oblast humanitární pomoci a spolupráce s nevládními organizacemi
¨Na celostátní úrovni jsou uzavřeny 5 smlouv s nevládními organizacemi jedná se o organizace Charita česká republika, ADRA, Česká biskupská konference a Ekumenická rada církví a Český červený kříž. Spolupráce se projevuje hlavně ve vytváření týmů dobrovolníků, které jsou použitelné při odstraňování následků mimořádných událostí a krizových situací (např. týmy dobrovolníků pro přímou materiální pomoc, pracovní dobrovolné výpomoci a vytváření psychosociálních intervenčních týmů). Další formou pomoci je sbírková činnost a to jak sbírek materiální povahy tak sbírek finančních. Dalším důležitým úkolem je pak vytváření podmínek pro uzavírání dohod na regionální úrovni.

9 Humanitární pomoc a spolupráce s nevládními organizacemi
¨Na krajské úrovni je uzavřeno 42 smluv s nevládními regionálními organizacemi z větší části se jedná o stejné organizace jakými jsou uzavřeny dohody na celostátní úrovni. Také úkoly které jsou plněny jednotlivými organizacemi jsou v podstatě stejné jako na celostátní úrovni.


Stáhnout ppt "Nouzové přežití obyvatelstva"

Podobné prezentace


Reklamy Google