Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Paměťové registry. Na rozdíl od posuvných registrů a čítačů jsou v paměťovém registru jednotlivé stupně (paměťové buňky) navzájem nezávislé. Kapacita.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Paměťové registry. Na rozdíl od posuvných registrů a čítačů jsou v paměťovém registru jednotlivé stupně (paměťové buňky) navzájem nezávislé. Kapacita."— Transkript prezentace:

1 Paměťové registry

2 Na rozdíl od posuvných registrů a čítačů jsou v paměťovém registru jednotlivé stupně (paměťové buňky) navzájem nezávislé. Kapacita paměťového registru je dána počtem použitých paměťových buněk. Na registr působí tyto signály - hodinové pulsy - pravidelný interval => generátor hodinových impulsů; - nepravidelný interval => náhodné generování hodinových impulsů; - paralelní vstupy (zápis vstupní informace od jednotlivých na sobě nezávislých čidel či datových vedení) - reset (nulování) registru – obsah načtené datové informace v jednotlivých paměťových buňkách se maže => datová hodnota na výstupech = 0 (L) (OFF). 4-bitový paměťový registr D0D0 D1D1 D2D2 D3D3 Q0Q0 Q1Q1 Q2Q2 Q3Q3 CP Reset (MR) 8-bitový paměťový registr CP Reset (MR) D4D4 D5D5 D6D6 D7D7 D0D0 D1D1 D2D2 D3D3 Q4Q4 Q5Q5 Q6Q6 Q7Q7 Q0Q0 Q1Q1 Q2Q2 Q3Q3

3 Čtyřbitový paměťový registr z JK obvodů

4

5 Otázky ke zkoušení 1)Nakresli a definuj obecné schéma paměťového registru. 2)Nakresli zapojení čtyřbitového paměťového registru z obecných D obvodů. 3)Nakresli zapojení čtyřbitového paměťového registru z obecných JK obvodů. 4)Popiš zápis datové hodnoty 0 nebo 1 do paměťového registru. & & & & 1


Stáhnout ppt "Paměťové registry. Na rozdíl od posuvných registrů a čítačů jsou v paměťovém registru jednotlivé stupně (paměťové buňky) navzájem nezávislé. Kapacita."

Podobné prezentace


Reklamy Google