Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Registry registry obyčejný pouze uchovává vložená paralelní data registrem rozumíme obvod, který uchovává data v binární podobě podle způsobu práce s daty.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Registry registry obyčejný pouze uchovává vložená paralelní data registrem rozumíme obvod, který uchovává data v binární podobě podle způsobu práce s daty."— Transkript prezentace:

1 Registry registry obyčejný pouze uchovává vložená paralelní data registrem rozumíme obvod, který uchovává data v binární podobě podle způsobu práce s daty na výstupu rozlišujeme typy registrů posuvný kruhový umožňuje posouvání bitů na výstupu bity na výstupu se pohybují v „kruhu“

2 Obyčejný registr C Q D C Q D C Q D C Q D Q1Q1 Q2Q2 Q3Q3 Q0Q0 D1D1 D3D3 D0D0 D2D2 V okamžiku, kdy na hodinové vstupy C přijde náběžná hrana hodinového signálu, se data ze vstupů (D 0..D 3 ) zkopírují na výstupy (Q 0..Q 3 ) a zůstanou tam až do další náběžné hrany. Registry vznikají zapojením několika klopných obvodů typu D.

3 Posuvný registr C Q D C Q D C Q D C Q D Q1Q1 Q3Q3 D Q2Q2 Q0Q0 atd. Q0Q0 Q1Q1 Q2Q2 Q3Q3 C D Data na výstupu se s každou náběžnou hranou hodinového signálu posouvají o 1 bit.

4 Kruhový registr C Q D C Q D C Q D C Q D Q1Q1 Q3Q3 Q2Q2 Q0Q0 Q0Q0 Q1Q1 Q2Q2 Q3Q3 C Data na výstupu se pohybují v kruhu, posun se provede s každou náběžnou hranou hodinového signálu.


Stáhnout ppt "Registry registry obyčejný pouze uchovává vložená paralelní data registrem rozumíme obvod, který uchovává data v binární podobě podle způsobu práce s daty."

Podobné prezentace


Reklamy Google