Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

A slova příbuzná.  Další na řadě jsou vyjmenovaná slova po P „ Pytlák s pytlem klopýtá pýrem…“  Něco po písmenku P: Víte, že existují celé příběhy (pohádky),

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "A slova příbuzná.  Další na řadě jsou vyjmenovaná slova po P „ Pytlák s pytlem klopýtá pýrem…“  Něco po písmenku P: Víte, že existují celé příběhy (pohádky),"— Transkript prezentace:

1 a slova příbuzná

2  Další na řadě jsou vyjmenovaná slova po P „ Pytlák s pytlem klopýtá pýrem…“  Něco po písmenku P: Víte, že existují celé příběhy (pohádky), ve kterých všechna slova začínají na písmeno P. Najděte nějakou na internetu a přečtěte si ji.  Vymyslete větu, ve které budou také všechna slova začínat na písmeno P a ještě tam budou alespoň 2 vyjmenovaná slova po P.

3  Doplňte: ________, PYTEL, ________, NETOPÝR, SLEPÝŠ, _________, KOPYTO, _________, TŘPYTIT SE, __________, _________, _________, _________, __________  U všech doplněných slov vysvětlete jejich význam.

4  Vlastní jména: CHROPYNĚSPYTIHNĚVPYŠELY  Víš, co znamenají? Jsou to města? Jména?... Najdi na mapě.

5  Vypište z vyjmenovaných slov po P všechna dvojslabičná slova: ___________________________________  Vypište všechna slovesa:______________________________________

6  Rozliš stejně znějící slova. Utvoř věty. PYL x PIL OPYLOVAT x OPILOVAT PYSK x PISK SLEPÝŠ x SLEPÍŠ PYKAT x PIKAT

7  Spojte slova příbuzná: TŘPYTKA PYTLÁK PÝCHAVKA PYŠNÝ PYTLOVINA PYTEL PÝCHA TŘPYTIT SE

8  Vylušti přesmyčky: ÝERPTNOOPLTTKÝATOZATYVP  Napiš do sešitu věty s těmito slovy.  Úkol pro rychlíky: ve větách urči slovní druhy.

9 OPRAVTE CHYBY:  Tomáš pyl celý večer vodu.  Vězeň se snažil opilovat mříže své cely.  Dej pozor! Ta růže pýchá.  Z pytle se ozývalo netopíří pýskání.  Koníkovi se zatřpitila kopítka.

10 ÚKOL NA ZÁVĚR:  Víte, kdo je pytlák?  Secvičte ve skupině scénku (pohádku) o pytlákovi. Použijte co nejvíce vyjmenovaných slov po P.

11  Autor: Olga Josífková, josifek@email.cz, prosinec 2011.  Český jazyk 4. ročník, Prezentace PowerPoint: Vyjmenovaná slova po P. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "A slova příbuzná.  Další na řadě jsou vyjmenovaná slova po P „ Pytlák s pytlem klopýtá pýrem…“  Něco po písmenku P: Víte, že existují celé příběhy (pohádky),"

Podobné prezentace


Reklamy Google