Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VYJMENOVANÁ SLOVA PO M a slova příbuzná. M  Tak kdopak zapomněl řadu vyjmenovaných slov po M?  Sedněte si do kruhu a řekněte si ji společně.  Kdo by.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VYJMENOVANÁ SLOVA PO M a slova příbuzná. M  Tak kdopak zapomněl řadu vyjmenovaných slov po M?  Sedněte si do kruhu a řekněte si ji společně.  Kdo by."— Transkript prezentace:

1 VYJMENOVANÁ SLOVA PO M a slova příbuzná

2 M  Tak kdopak zapomněl řadu vyjmenovaných slov po M?  Sedněte si do kruhu a řekněte si ji společně.  Kdo by ji uměl říct opravu smutně? A co strašidelně? A tajemně nebo vesele?...  A umí ji někdo zazpívat?  „Táta auto nezamyká…“

3 M  Rozumíš významu všech vyjmenovaných slov po M? Tak si tě vyzkouším. Co znamená… MÝTIT? SMÝKAT? DMÝCHAT? NACHOMÝTNOUT SE?

4 M  Některá slova v řadě neříkáme, ale také tam patří. Vyhledej jejich význam (Každá skupina vyhledá jedno). MÝTO, MYKAT, MYS, SUMÝŠ  Vlastní jména: LITOMYŠL, NEZAMYSLICE, VYSOKÉ MÝTO, KAMÝK, PŘEMYSL

5 M  Rozlište dvojice stejně znějících slov. (Vymyslete na ně věty.) MY x MI MÝT x MÍT MÝVAL x MÍVAL VYMÝTIT x VYMÍTAT

6 M  Vymyslete a napište (tužkou na interaktivní tabuli) slova příbuzná ke slovům: MÝT__________________________ MYSLIT__________________________ MÝLIT SE__________________________ SMÝKAT__________________________

7 M  Opiš každé z těchto slov do sešitu a do závorky za něj napiš, ke kterému vyjmenovanému slovu je příbuzné. MYŠLENKA, MYŠÁK, ODEMYKAT, OMYL, UMÝVÁRNA, MYSLIVEC, CHMÝŘÍČKO, VÝMYK  Víš, co je výmyk? Ukažte si o TV.

8 M  Vypište z vyjmenovaných slov po M všechna podstatná jména a seřaďte je podle abecedy. _________________________________  Jaký slovní druh je slovo MY ?  Který slovní druh je v těchto vyjmenovaných slovech zastoupen nejčastěji?

9 M ÚKOL NA VÝTVARNOU VÝCHOVU:  Každý si vylosuje jedno vyjmenované slovo po M a úkolem je ho vyfotit. Fotoaparát vám paní učitelka půjčí. Nespěchej! Promysli si pořádně, co na fotce bude, kde to vyfotíš, jaké bude pozadí fotky,...

10  Autor: Olga Josífková, josifek@email.cz,  prosinec 2011.  Český jazyk 4. ročník, Prezentace PowerPoint: Vyjmenovaná slova po M. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "VYJMENOVANÁ SLOVA PO M a slova příbuzná. M  Tak kdopak zapomněl řadu vyjmenovaných slov po M?  Sedněte si do kruhu a řekněte si ji společně.  Kdo by."

Podobné prezentace


Reklamy Google