Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Slova lišící se významem a psaním i, í/y, ý po P autor: Jana Slejšková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Slova lišící se významem a psaním i, í/y, ý po P autor: Jana Slejšková."— Transkript prezentace:

1 Slova lišící se významem a psaním i, í/y, ý po P autor: Jana Slejšková

2 pýcha namyšlenost píchá bodá

3 Doplňte y, ý/i, í a věty napište do sešitu. P_cha předchází pád. Růženka nevěděla, že trn růže p_chá. P_šnili se cizím peřím. Sestřička p_chá dětem injekce.

4 Zkontrolujte si podle správného řešení. Pýcha předchází pád. Růženka nevěděla, že trn růže píchá. Pyšnili se cizím peřím. Sestřička píchá dětem injekce.

5 pysky rty písky písčiny

6 Doplňte y, ý/i, í a věty napište do sešitu. Ptakop_sk je pták. Jsou duny na Sahaře z p_sku? Sochy vytvoření z p_sku jsou krásné. Kůň měl ošklivě oteklé p_sky.

7 Zkontrolujte si podle správného řešení. Ptakopysk je pták. Jsou duny na Sahaře z písku? Sochy vytvoření z písku jsou krásné. Kůň měl ošklivě oteklé pysky.

8 pylpyl prášek v květech pilpil přijímal tekutiny

9 Doplňte y, ý/i, í a věty napište do sešitu. Včely pilně sbíraly p_l. V létě rád p_l studenou limonádu. Mám silnou alergii na p_l. Seděl v kavárně a p_l kapučíno.

10 Zkontrolujte si podle správného řešení. Včely pilně sbíraly pyl. V létě rád pil studenou limonádu. Mám silnou alergii na pyl. Seděl v kavárně a pil kapučíno.

11 slepýš plaz slepíš spojíš lepidlem

12 Doplňte y, ý/i, í a věty napište do sešitu. Natržený list knížky slep_š lepidlem. Může být slep_š jedovatý? Slep_š mi ten sešit, prosím? Slep_š se vyhříval na kameni.

13 Zkontrolujte si podle správného řešení. Natržený list knížky slepíš lepidlem. Slepýš se vyhříval na kameni. Může být slepýš jedovatý? Slepíš mi ten sešit, prosím?

14 opylovat přenášet květní prášek opilovat obrušovat

15 Doplňte y, ý/i, í a věty napište do sešitu. Včely musí op_lovat všechny květy. Potřebuji si op_lovat dlouhé nehty. Musíme to železo nejdřív op_lovat? Z op_lených květů vyroste brzy plod.

16 Zkontrolujte si podle správného řešení. Včely musí opylovat všechny květy. Potřebuji si opilovat dlouhé nehty. Musíme to železo nejdřív opilovat? Z opylených květů vyroste brzy plod.

17 pykat nést za něco trest pikat odpočítávat při hře

18 Doplňte y, ý/i, í a věty napište do sešitu. Žádné z dětí nechtělo p_kat. Od pikoly dále, budeš p_kat stále! Ve vězení p_kal za loupež. Už pět let si odp_kává svůj trest.

19 Zkontrolujte si podle správného řešení. Žádné z dětí nechtělo pikat. Od pikoly dále, budeš pikat stále! Ve vězení pykal za loupež. Už pět let si odpykává svůj trest.

20 Na závěr zkuste sami vymyslet další podobné dvojice slov. Napište je do sešitu a použijte je ve větách.


Stáhnout ppt "Slova lišící se významem a psaním i, í/y, ý po P autor: Jana Slejšková."

Podobné prezentace


Reklamy Google