Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých."— Transkript prezentace:

1

2 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

3 Systémové vzory (distribuované online) Veřejné vzory soudu A Soukromé vzory uživatele 1 Soukromé vzory uživatele 2 Veřejné vzory soudu B Soukromé vzory uživatele 1 Soukromé vzory uživatele 2 Veřejné vzory soudu C Soukromé vzory uživatele 1 Soukromé vzory uživatele 2

4 dokument rozsudekšablona poučeníreferátblok Tyto vzory se při sestavování dokumentu v seznamu nezobrazují. Tyto vzory lze sestavit přímo ze seznamu vzorů.

5 * Vzory jsou ukládány ve formátu *.doc. * Se vzory můžeme zacházet jako s jinými dokumenty. Můžeme je kopírovat, mazat, zálohovat či posílat emailem. * Veřejné vzory nalezneme ve složce „O:\ApstrVSL\Vzory“ * Soukromé vzory nalezneme ve složce „Apstr\Vzory“, která se nachází ve Vašich dokumentech.

6 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

7

8

9 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

10 Stavební blok je část vzoru uložená v samostatném souboru. Stavební blok je část vzoru uložená v samostatném souboru. Pokud na stavební blok odkážete z jiného vzoru, vloží se při sestavování jeho obsah na určené místo dokumentu. Pokud na stavební blok odkážete z jiného vzoru, vloží se při sestavování jeho obsah na určené místo dokumentu. Proč používat bloky: Většina vytvářených dokumentů obsahuje shodné části (např. záhlaví). Je zbytečné tyto části vytvářet v každém vzoru znovu. Pokud následně vyvstane potřeba provedení změny, postačí pokud ji provedete jednou pro všechny dokumenty. Bloky umožňují hromadné individuální přizpůsobení sestavovaných dokumentů.

11 Výsledný dokument

12 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

13

14 V textu vzoru je nutné: množném čísle mužského rodu * účastníky strany oprávněné a žalující uvádět v množném čísle mužského rodu („žalobci“/„oprávnění“) jednotném čísle mužského rodu * ostatní účastníky uvádět v jednotném čísle mužského rodu („žalovaný“/ „povinný“/ „obviněný“, „nezletilý“ atd.) „účastník“ * pokud je v řízení pouze jedna strana (trestní a opatrovnická řízení), lze též použít slovo „účastník“.

15

16 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

17

18 * Každý údaj je v textu vzoru reprezentován textovým kódem (např. „XSPZN“) * Kód můžete do textu napsat nebo vložit ze seznamu kódů v okně editoru. * S kódem můžete zacházet stejně, jako s jiným textem. * V průběhu sestavování vzorů budou kódy automaticky nahrazeny příslušnými hodnotami.

19

20 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

21 Název Text Navrhované odpovědi „Zdvořilostní otázka A“ „Jak se vede?“ „dobře“ „špatně“ Pokud bude umístěn v textu, bude nahrazen odpovědí na dotaz. Bude zobrazen uživateli při sestavování vzoru. Jednu z nich bude moci uživatel při sestavování dokumentu zvolit.

22 Pouze datum Pouze částka Pouze navrhované datum Odpovědí na dotaz označený tímto příznakem může být pouze datum. částka Odpovědí na dotaz označený tímto příznakem může být pouze částka. jedna z navrhovaných odpovědí Odpovědí na dotaz označený tímto příznakem může být pouze jedna z navrhovaných odpovědí.

23 * Pole mění svůj obsah podle toho, jak uživatel na odpověděl na dotaz, na němž jsou závislá. * Na jednom dotazu může být závislý libovolný počet polí. Lze tak změnit najednou několik částí dokumentu. * Pole mohou být závislá pouze na dotazech opatřených navrhovanými odpověďmi. * Do textu vzoru lze vložit pouze obsah pole, aniž by do něj byla vložena odpověď na dotaz.

24 Dotaz: „Byla pohledávka postoupena?“ Dotaz: „Byla pohledávka postoupena?“ Navrhovaná odpověď 1: „Ano“ Navrhovaná odpověď 1: „Ano“ Navrhovaná odpověď 1: „Ne“ Navrhovaná odpověď 1: „Ne“ Závislé pole 1: „právnímu předchůdci žalobce+“ „žalobci+“ Závislé pole 2: Právní předchůdce žalobce+ postoupil pohledávku za žalovaným+ žalobci+. Žalovaný+ je* z titulu náhrady škody povinen* zaplatit shora uvedenou částku. právnímu předchůdci žalobce Právní předchůdce žalobce postoupil pohledávku za žalovanou žalobci. Žalovaná je z titulu náhrady škody povinna zaplatit právnímu předchůdci žalobce shora uvedenou částku. Právní předchůdce žalobce postoupil pohledávku za žalovanou žalobci. žalobci Žalovaná je z titulu náhrady škody povinna zaplatit žalobci shora uvedenou částku.

25 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

26

27 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

28 Aplikace APSTR obsahuje několik předdefinovaných kolekcí osob, jako jsou např. žalobci, žalovaní, účastníci řízení nebo také všechny osoby. Kolekce se mohou navzájem prolínat. Kromě předdefinovaných kolekcí je možné vytvářet kolekce vlastní. Pokud APSTR narazí na neznámou kolekci. Vyzve uživatele, nechť označí osoby, které do ní náleží.

29 Pokud v této části formuláře zvolíte kolekci osob … …můžete touto částí formuláře vytvořit kód, který bude při sestavování dokumentu nahrazen zvolenými údaji o osobách v kolekci.

30 Automatická specifikace vydaných rozhodnutí funguje stejným způsobem jako automatická specifikace osob. Vytvářet vlastní kolekce rozhodnutí však na rozdíl od kolekcí osob není možné.

31 1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých údajů 6. Tvorba dotazů 7. Formuláře 8. Osoby a rozhodnutí 9. Ostatní nástroje editoru

32

33


Stáhnout ppt "1. Úvod do systému vzorů APLIKACE APSTR 2. Práce se vzory (vytváření, úpravy a ukládání) 3. Bloky 4. Obecné zásady gramatiky 5. Vkládání jednoduchých."

Podobné prezentace


Reklamy Google