Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Stavba RC modelu v měřítku 1:24 ŠKODA 130 RS. I. Podvozky pro model ŠKODA 130 RS 1. KYOSHO MINI-Z2. IWAVER 4. Amatérský 3. ALSracing M280S.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Stavba RC modelu v měřítku 1:24 ŠKODA 130 RS. I. Podvozky pro model ŠKODA 130 RS 1. KYOSHO MINI-Z2. IWAVER 4. Amatérský 3. ALSracing M280S."— Transkript prezentace:

1 Stavba RC modelu v měřítku 1:24 ŠKODA 130 RS

2 I. Podvozky pro model ŠKODA 130 RS 1. KYOSHO MINI-Z2. IWAVER 4. Amatérský 3. ALSracing M280S

3 II. Opracování skořepiny karosérie 1. Za pomoci ruční brusky a sady nástavbových tvarových fréz vyhotovíme ve skořepině s malým přesahem otvory na kola, opracujeme prahy a spoilery. 2. Dále s malým přesahem vyfrézujeme otvor pro čelní sklo. 3. Pokud chceme dosáhnout maketovějšího vzhledu, tak je možno s malým přesahem vyfrézovat všechny požadované otvory. 4. Veškeré tvarové profily a otvory zvětšíme do požadované velikosti pomocí brusného kotouče.

4 II. Opracování skořepiny karosérie 5. Brusným kotoučem ztenčíme a zabrousíme hrany blatníků tak, ať stěna a hrana blatníků nebrání pohybu kol. 6. Pomocí tvarového brusného kotouče přebrousíme vně skořepiny různé nerovnosti a ztenčíme dle potřeby sílu stěny karosérie. 7. Vhodným nástrojem brusky v karosérii dohotovíme veškeré vyřezané otvory. 8. Karosérii a další její části důkladně odmastíme (např. acetonem). Pozor! Dbejte bezpečnostních pokynů!

5 II. Opracování skořepiny karosérie 9. Skořepinu karosérie jemně stříkneme akrylátovou základní barvou tak, aby byly vidět různé nerovnosti povrchu skořepiny. 10. Sekundovým lepidlem přilepíme výztuhu zadní části karosérie. 11. Po zaschnutí lepidla výztuhu ke karosérii přilaminujeme pomocí skelné tkaniny, epoxidu a štětce. 12. Jehlovým pilníkem dopracujeme tvar veškerých otvorů a profilů karosérie a veškeré hrany začistíme.

6 II. Opracování skořepiny karosérie 13. Všechny nerovnosti pečlivě vytmelíme a po řádném zaschnutí celou karosérii jemným brusným papírem do hladka přebrousíme. Postup opakujeme, až do odstranění všech nerovností a případných vad. 14. Pomocí modelářského rydla upravíme „rýhy“ kapot a dveří.

7 2. Sada držáků pro podvozek ALSracing M280S1. Sada držáků pro podvozek KYOSHO, IWAVER III. Držáky karosérie

8 IV. Uchycení držáků ke karosérii 1. Do předního držáku předvrtáme otvory a karosérii v místě jeho budoucího umístění zabrousíme do rovna 2. Po té obdobně upravíme boční držáky i místo jejich umístění 3. Vnitřní prostor karosérie vyplníme plastelínou a na ni položíme podvozek s držáky, které jsou uchyceny v úchytných bodech podvozku. 4. Množství plastelíny redukujeme dle polohy podvozku tak, aby jsme dosáhli jeho správného ustanovení vůči karosérii.

9 IV. Uchycení držáků ke karosérii 5. Držáky přichytíme sekundovým lepidlem. 6. Pevnější spojení držáků ke karosérii zabezpečíme pomocí peanu, anebo samosvornou pinzetou. 7. Po fixaci všech držáků a vytvrdnutí lepidla opatrně podvozek vyjmeme. 8. Po té vyjmeme i plastelínu.

10 IV. Uchycení držáků ke karosérii 11. Po vytvrdnutí epoxidu místa spojení přebrousíme a vnitřek karosérie přestříkáme základní barvou. 12. Na závěr karosérii nasadíme na podvozek a případně dobrousíme otvory na kola tak, aby o karosérii nezadrhávaly. 10. Na držáky aplikujeme několik vrstev sklotextilu klasickou tupovací metodou za použití štětce. 9. Držáky a karosérii přetřeme epoxidovou živicí a připravíme si sklotextilové pásky na jejich přikrytí.

11 IV. Uchycení držáků ke karosérii 10. Na držáky aplikujeme několik vrstev sklotextilu klasickou tupovací metodou za použití štětce. 9. Držáky a karosérii přetřeme epoxidovou živicí a připravíme si sklotextilové pásky na jejich přikrytí.

12 V. Úprava vzhledu modelu 1. Před barvením předvrtáme do karosérie otvory pro osazení zpětných zrcátek a výfuku. 2. Přestříkáme karosérii základní barvou a po dostatečném zaschnutí aplikujeme na karosérii několik vrstev vrchního nátěru. 4. Dále na karosérii aplikujeme nálepky. 3. Po řádném zaschnutí barvy provedeme „zasklení“ oken či nalepení černé fólie na jejich nevyřezané plochy.

13 V. Úprava vzhledu modelu 5. Na karosérii nalepíme doplňky.

14 VI. Osazení podvozku ALSracing M280S RC výbavou 1. Servo (např. Futaba S3154) 4. Servo-saver 3. Motor (např. řady 180) 2. Přijímač (např. MZK Penta) 5. Elektronický regulátor (např. Robitronic RS 140) 6. Zdroj (např. NiCd AAA články)

15 VII. Fotogalerie

16 Fotografie, karosérie: M. Kumičak Graficky zpracoval: MK MiKy © 2007 Konec Začátek


Stáhnout ppt "Stavba RC modelu v měřítku 1:24 ŠKODA 130 RS. I. Podvozky pro model ŠKODA 130 RS 1. KYOSHO MINI-Z2. IWAVER 4. Amatérský 3. ALSracing M280S."

Podobné prezentace


Reklamy Google