Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Složení a zalisování souborů dveřovek Výrobní fáze složena ze tří výrobních úseků – složení souboru, lisování souboru dveřovek a klimatizace. Skládání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Složení a zalisování souborů dveřovek Výrobní fáze složena ze tří výrobních úseků – složení souboru, lisování souboru dveřovek a klimatizace. Skládání."— Transkript prezentace:

1 Složení a zalisování souborů dveřovek Výrobní fáze složena ze tří výrobních úseků – složení souboru, lisování souboru dveřovek a klimatizace. Skládání se provádí na pracovním stole. Plášť a středová část se složí do šablony, která zajišťuje pravoúhlost souboru před a při lisování. Buď vkládáme soubor dveřovky do lisu i se šablonou – komplikovaná manipulace kolem lisu a při ručním plnění nebo vyprazdňování, nebo se bodově vytvrdí lepidlo (nebo se použijí sponky, hřebíky) pomocí VF ohřevu tak, aby byla zajištěna stabilita souboru a dále se pracuje bez šablony. Nutno zajistit pravoúhlost, aby nadmíra ( 2mm) stačila na kvalitní opracování bočních ploch.

2 Kontrola pravoúhlosti při ruční výrobě

3 Lisování v hydraulických lisech, lisovací tlak 0,4 – 0,5 MPa. Tlak se určuje výpočtem. Lisovací doba závisí na lepidle a teplotě, při jejím určování je nutno počítat i s časem pro prohřátí pláště. Technologie lisování může výrazně ovlivnit kvalitu dveřního křídla. Nutno dodržovat vazbu teplota, tlak a čas stanovené pro lepidlo. Klimatizace se provádí při dílenské teplotě (20 o C). Zalisované dveřovky se kladou na rovnou podložku do hráně zpravidla ne vyšší než 1800 mm. Po dobu klimatizace je hráň přikryta nejlépe vyřazenou dveřovkou.

4 Strojní opracování dveřních křídel Obvodové opracování na dvoustranném frézovacím a formátovacím stroji – zajištěna rovnoběžnost a pravoúhlost. Nejprve boční plochy svislé poté horní a spodní. Přebroušení povrchu DVD nebo MDF pomocí dvoupásové brusky s mechanickým posuvem nebo širokopásové brusky. Zrnitost brusného materiálu 120 – 150. Zakování zámku a povrchová úprava shodná jako u rámových dveří. Kompletace a výstupní kontrola Patří sem zakování závěsů, zasklení a výstupní kontrola.


Stáhnout ppt "Složení a zalisování souborů dveřovek Výrobní fáze složena ze tří výrobních úseků – složení souboru, lisování souboru dveřovek a klimatizace. Skládání."

Podobné prezentace


Reklamy Google