Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Konstrukce Montáž obložkové zárubně (STA11) Ing. Iva Halaštová STAVEBNICTVÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Konstrukce Montáž obložkové zárubně (STA11) Ing. Iva Halaštová STAVEBNICTVÍ."— Transkript prezentace:

1 UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Konstrukce Montáž obložkové zárubně (STA11) Ing. Iva Halaštová STAVEBNICTVÍ

2 MONTÁŽ OBLOŽKOVÉ ZÁRUBNĚ POSTUP OSAZOVÁNÍ

3 PŘÍPRAVA NÁŘADÍ »K montáži budete potřebovat: »Kladivo »Aku-šroubovák »Vodováhu »Montážní pěnu »Břitový nůž »Tmel »Klínky »Vzpěry

4 1/ PŘEMĚŘÍME STAVEBNÍ OTVOR Doporučené rozměry stavebních otvorů Dveře (jmenovitá šíře) Šíře otvoru Dveře (jmenovitá šíře) Šíře otvoru 60 cm 70 cm 125 cm 135 cm 70 cm 80 cm 145 cm 155 cm 80 cm 90 cm 165 cm 175 cm 90 cm 100 cm 185 cm 195 cm Výška od čisté podlahy 202 – 203 cm.

5 2/ ROZBALÍME OBLOŽKOVOU ZÁRUBEŇ Obložková zárubeň Opatrně rozřízneme krabici, abychom neponičili obložky a vyjmeme všechny části.

6 3/ SPOJÍME BOČNÍ A HORNÍ DÍL PŘEDNÍ ČÁSTI ZÁRUBNĚ

7 4/ NANESEME LEPIDLO NA OBĚ ČÁSTI ZÁRUBNĚ A SPOJÍME

8 5/ ZAFIXUJEME V ROZÍCH SPOJ POMOCÍ EXCENTRU Na rohy nasadíme excentr, zárubně srovnáme a excentr utáhneme; ze spojů setřeme zbytky lepidla, případně spoje lehce zabrousíme a začistíme.

9 6/ ROHY ZÁRUBNĚ SPOJÍME POMOCÍ KOLÍKŮ, LAMELEK NEBO ŠKOUBŮ A ZAJISTÍME SPONKAMI Do připravených drážek na každé straně rohu nasadíme kovové rohové spony, které kladívkem nasuneme dovnitř.

10 7/ PŘIPEVNÍME 3 ZÁVĚSY Do předvrtaných otvorů nasadíme panty a lehce dotáhneme; konečné dotáhnutí uděláme až před nasazováním a centrováním dveří.

11 8/ DO DRÁŽKY VTLAČÍME TĚSNĚNÍ

12 9/ SPOJÍME ZADNÍ DÍL ZÁRUBNĚ

13 10/ VLOŽÍME PŘEDNÍ DÍL DO STAVEBNÍHO OTVORU Zárubeň se zaklínkuje a pomocí vodováhy vyrovná Rám z L profilů vložíme do otvoru ve zdi a do prostoru mezi rámem a zdí naťukneme dřevěné klínky, aby rám pevně držel.

14 11/ ROZEPŘEME ZÁRUBEŇ VZPĚRAMI

15 12/ ZAPĚNÍME ZÁRUBEŇ MONTÁŽNÍ PĚNOU Prostor mezi zárubní a zdí vyplníme montážní pěnou; použijeme takovou, která po zaschnutí příliš nezvětšuje objem – nízkotlaková montážní pěna

16 13/ VYJMEME KLÍNKY Po zaschnutí pěny vyjmeme klíny a přebytky pěny odřízneme; můžeme odstranit i lať

17 14/ NASADÍME ZADNÍ DÍL ZÁRUBNĚ V rozích spojíme tři části zadního dílu zárubně, do drážek naneseme lepidlo, díl osadíme a rukou ho srovnáme.

18 15/ VYTMELÍME SPÁRY MEZI OMÍTKOU A ZÁRUBNÍ Akrylovým tmelem vyplníme spáry mezi zdí a všemi díly zárubní, vyzkoušíme a vycentrujeme dveře a práce je hotová.


Stáhnout ppt "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Konstrukce Montáž obložkové zárubně (STA11) Ing. Iva Halaštová STAVEBNICTVÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google