Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nejposvátnější čínská hora

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nejposvátnější čínská hora"— Transkript prezentace:

1 Nejposvátnější čínská hora
Posvátná hora Tchaj-šan (Taishan, Tai Shan) se nachází nad městem Tai An v provincii Šan-dong Nadmořská výška hlavního štítu této hory Yu Huangdingu je 1545 metrů. Ale pozor ! Neplést si s náměstím Nebeského klidu v Pekingu, které má v čínštině skoro stejný název. To je ale bohužel známé krveprolitím, ke kterému tam v roce 1989 došlo. Dayong város (ma Zhangjiajie) Tiamen a közeli hegység

2 V současnosti je jedním velkým turistickým lákadlem, přesto si však zachovala punc posvátnosti a přitahuje množství poutníků, kteří se zde modlí a pálí papírové peníze, aby si získali náklonnost bohů. Na posvátnou horu můžete vystoupat po svých, nebo se nechat vyvézt téměř až na vrchol minibusem či lanovkou. Pokud tedy zvolíte cestu pěšky, tak se nevyhnete útokům místních prodavačů, kteří se vám budou snažit vnutit všechno možné, tričky počínaje a odznáčky konče. Na druhou stranu si zase budete moci vychutnat přírodní scenérie a množství chrámků, které stojí podél cesty. Většina turistů však přijíždí autem až k bráně Zhong Shanmen, která je v polovině hory. Potom se vezou lanovkou k bráně Nan Tianmen, která je nejblíže vrcholu. Od brány Nan Tianmen na vrchol už musí každý po svých. Od úpatí na vrchol hory Tchaj-šan vede kamenné schodiště. Je tam přes 7000 schodů. I když se to nezdá jako příliš náročný výstup, některé úseky jsou přece jenom obtížnější. Zvláště schody u brány Nan Tianmen jsou velmi příkré a je zapotřebí mnoho síl absolvovat každý schod. Přesto je uprostřed lidského hemžení nemálo bělovlasých starců, kteří výstup na horu Tchaj-šan považují za důležitý životní cíl

3 Hora je od města pouhých 11 km. Ale...

4 ... Ale ta objížďka!

5 Ve 200 metrech nad mořem je to ještě rovinka
... Ve 200 metrech nad mořem je to ještě rovinka. Pak ale silnice začíná stoupat až do výšky 1300 m. n.m. Převýšení je 1100m !

6 .. Stavba silnice začala v roce 1998, skončila v roce 2005, celkové náklady byly 13.200.000 dolarů.

7 Cesta je strmá, zatáčky mají co nejmenší poloměr

8

9

10

11 Naštěstí je zde i jiný způsob jak dosáhnout vrcholu, než po krkolomné silnici. Je zde 7,5 km dlouhá lanovka, která vás vyloží těsně pod vrcholem. Ale ten pohled dolů...

12 Cena $ 38 (skoro 800 Kč), prý to stojí za ty peníze, cestou je vidět dost památek. Já bych určitě musel pěšky nebo stopem po té silnici.

13 Lanovka má 98 kabinek, každá je pro 8 osob.

14 Krásný pohled, bohužel pro slabší žaludky ne.

15

16 Lanovka je postavena tak, aby vydržela i zemětřesení, které zde není neobvyklé.

17

18 A jsme nehoře. Tento „tunel” ve skále vznikl erozí vody a je to nejvýše položený takový útvar na světě. Vysoký je 131,5 metrů, široký 57 a dlouhý 60 metrů. Někomu prý připomíná bránu do nebe.

19

20 Jak už bylo řečeno, dostanete se sem lanovkou nebo autobusem, chcele-li až do „tunelu” , musíte ještě zdolat pár schodů (těch 7 000) po svých.

21

22

23 Druhá strana oblouku

24 V roce1999 při mezinárodní letecké show, prolétají obloukem první letadla

25 Cesta dolů je prý jednodušší

26 V blízkosti se nachází velké množství klášterů a kostelů
V blízkosti se nachází velké množství klášterů a kostelů. Tento nově postavený kostel zabírá plochu m2. Stojí na místě, kde stával 400 let kostelík z dynastie  Ming.

27

28

29 Bye-Bye Tianmen Mountains
Chete-li vidět na vlastní oči, neotálejte, je to čím dál tím dražší !!!


Stáhnout ppt "Nejposvátnější čínská hora"

Podobné prezentace


Reklamy Google