Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sedm divů světa podle Rusů. Podívejte se, jaké to jsou. Sedm divů si vybírali sami Rusové od loňského roku. Čeho si cení nejvíce?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sedm divů světa podle Rusů. Podívejte se, jaké to jsou. Sedm divů si vybírali sami Rusové od loňského roku. Čeho si cení nejvíce?"— Transkript prezentace:

1

2 Sedm divů světa podle Rusů. Podívejte se, jaké to jsou. Sedm divů si vybírali sami Rusové od loňského roku. Čeho si cení nejvíce?

3 Z navrhovaných adeptů na ruských sedm divů vyšlo vítězně: údolí gejzírů na Kamčatce, jezero Bajkal, město Peterhof na jihu Finského zálivu, chrám Vasila Blaženého v Moskvě, hora Elbrus, zvětralé sloupy na hoře Maňpupuner a socha Matka vlast na Mamajevově, připomínající výročí bitvy o Stalingrad. Konkurz na sedm divů Ruska byl reakcí na iniciativu "Sedm nových divů světa" v Evropě. Do seznamu vítězů se tehdy nedostala ani jedna ruská památka. Vítězové ruského konkurzu byli vyhlášeni ve čtvrtek 12. června na Rudém náměstí v Moskvě u příležitosti oslav Dne Ruska. Finále předcházela dvě kola. V první z nich, které začalo v říjnu loňského roku, bylo vybráno 49 kandidátů z významných přírodních a kulturních pamětihodností. Po hlasování na speciální internetové stránce www.ruschudo.ru si sami Rusové vybrali do druhého kola 14 finalistů. Nakonec bylo vybráno po jednom vítězi z každého federálního okruhu Ruska.

4 Bajkalské jezero Jezero tektonického původu se nachází na jižní Sibiři, jeho název je odvozen od tatarského názvu "Bai-Kul" = bohaté jezero. Je také známé jako Modré oko Sibiře a perla Asie, vysoce ceněné pro kvalitu vody.

5

6 Údolí gejzírů Údolí gejzírů se nachází na poloostrově Kamčatka. Jsou zde stovky gejzírů.

7

8 Socha Matky země se tyčí na kopci Mamajevská mohyla ve Volgogradu, dříve Stalingradu, na památku bitvy v průběhu druhé světové války. Stavba památníku začala v roce 1959 a byla dokončena v roce 1967. Je vysoká 85 metrů, na stavbu bylo použito 5.500 tun betonu a 2.400 tun kovu. Meč má délku 33 metrů a váží 14 tun.

9

10 Palác Petrodvorce Palác a park se nacházejí na jižním pobřeží Finského zálivu, asi 29 km od Petrohradu. Hlavní částí je Velký palác postavený na terase u moře v barokním slohu. Je obklopen krásnými parky s mnoha kašnami a fontánami.

11

12 Chrám Chrám Vasila Blaženého Vasila Blaženého Kostel se nachází na Rudém náměstí v Moskvě. Je známý po celém světě pro výrazné pestře vyzdobené věžičky cibulovitého tvaru. Stavba byla nařízena carem Ivanem Hrozným na památku dobytí Kazaně v letech 1555 až 1561.

13

14 Věže v republice Komi Nikdo neví, kdy přesně vznikly. Jejich stáří se odhaduje na 200 milionů let. Nejvyšší měří 42 metrů.

15

16 Hora Elbrus Hora Elbrus se nachází v západní části Kavkazu v blízkosti gruzínské hranice. Je to nejvyšší hora Kavkazu, která je spolu s Uralem považována za hranici mezi Evropou a Asií.

17

18 konec


Stáhnout ppt "Sedm divů světa podle Rusů. Podívejte se, jaké to jsou. Sedm divů si vybírali sami Rusové od loňského roku. Čeho si cení nejvíce?"

Podobné prezentace


Reklamy Google