Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Merkur planeta. Zajímavosti Merkur je druhou nejmenší planetou ve sluneční soustavě. Z celé soustavy je Merkur nejblíže k Slunci. Svým vzhledem se a velikostí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Merkur planeta. Zajímavosti Merkur je druhou nejmenší planetou ve sluneční soustavě. Z celé soustavy je Merkur nejblíže k Slunci. Svým vzhledem se a velikostí."— Transkript prezentace:

1 Merkur planeta

2 Zajímavosti Merkur je druhou nejmenší planetou ve sluneční soustavě. Z celé soustavy je Merkur nejblíže k Slunci. Svým vzhledem se a velikostí se podobá Měsíci. Teplota Merkuru na osvětlené straně dosahuje 450stupňů celsia, zatímco na odvrácené straně teplota klesá na - 180stupňů celsia.

3 Informace o Merkuru

4 Složení Merkur má mnohem vyšší hustotu než Měsíc (5,34 g.cm -3, Měsíc 3,34 g.cm -3 ). Merkur je ve sluneční soustavě těleso s druhou největší hustotou, hned po Zemi. Zemská hustota je ale způsobena zčásti gravitačním stlačením, takže nebýt tohoto vlivu, Merkur by měl nejvyšší hustotu z celé sluneční soustavy. Z toho vyplývá, že Merkur musí mít husté železné jádro, relativně větší než u Země, které tedy tvoří většinu objemu planety. Proto má Merkur pouze relativně tenký křemičitý planetární plášť a kůru. Předpokládá se, že jádro má v průměru 1800 až 1900 kilometrů a vnější obal (kůra a plášť) má tloušťku jen asi 500 až 600 kilometrů.


Stáhnout ppt "Merkur planeta. Zajímavosti Merkur je druhou nejmenší planetou ve sluneční soustavě. Z celé soustavy je Merkur nejblíže k Slunci. Svým vzhledem se a velikostí."

Podobné prezentace


Reklamy Google