Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Merkur,Venuše,Země,Mar s. Je nejblíže slunci. Nejmenší planeta sluneční soustavi. Je sledovatelný lidským okem ze země-než výjde slunce nad horizont.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Merkur,Venuše,Země,Mar s. Je nejblíže slunci. Nejmenší planeta sluneční soustavi. Je sledovatelný lidským okem ze země-než výjde slunce nad horizont."— Transkript prezentace:

1 Merkur,Venuše,Země,Mar s

2 Je nejblíže slunci. Nejmenší planeta sluneční soustavi. Je sledovatelný lidským okem ze země-než výjde slunce nad horizont. Obrácenou stranou ke slunci má až 430 °C A na odvrácené straně má −180 °C

3

4

5 Druhá planeta od slunce. Je pojmenovaná po římské bohyni lásky a krásy Venuši. Velikostně se podobá Zemi-sesterskou planetou se nazývá Sci-fi-podle některých básníků a spisovatelů na povrchu venuše pořád prší.

6

7

8 Zatím jediná prozkoumaná planeta na kterése vyskytuje život. Většinu povrchu tvoří voda.2/3 proto modrá planeta. Je to domov nás všech. Má svůj měsíc-Měsíc

9

10

11 je pojmenována po římském bohu války Martovi. Je jisté že na povrchu kdysi existovala tekoucí voda. Je možné že na Marsu byl život.

12 Mars inspiroval spisovatele. Knížka -Válka světů a další. Na povrchu je kráter který víc než připomíná lidskou tvář sledující vesmír :-o Je to náhoda???Nebo zde existují Ufouni…. :-) nebo tak něco

13

14

15

16


Stáhnout ppt "Merkur,Venuše,Země,Mar s. Je nejblíže slunci. Nejmenší planeta sluneční soustavi. Je sledovatelný lidským okem ze země-než výjde slunce nad horizont."

Podobné prezentace


Reklamy Google