Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Technická univerzita v Liberci Jehlové elektrody – speciální kolektory Školitel: Prof.RNDr.David Lukáš, CSc. Autor: Jiří Chvojka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Technická univerzita v Liberci Jehlové elektrody – speciální kolektory Školitel: Prof.RNDr.David Lukáš, CSc. Autor: Jiří Chvojka."— Transkript prezentace:

1 Technická univerzita v Liberci Jehlové elektrody – speciální kolektory Školitel: Prof.RNDr.David Lukáš, CSc. Autor: Jiří Chvojka

2 Technická univerzita v Liberci Jehlové elektrody – speciální kolektory Pro elektrostatické zvlákňování se používají homogenní kolektory, na které se nanovlákenná vrstva ukládá zcela nahodile. Pokud chceme ovlivnit vlastnosti této vrstvy (orientace, plošná hmotnost,atd… ) je nutné použít nehomogenní kolektor.

3 Technická univerzita v Liberci Geometrie povrchu kolektoru Pomocí tohoto kolektoru vytvoříme nehomogenní elektrostatické pole v blízkosti kolektoru a toto pole ovlivní ukládání nanovlákenné vrstvy na kolektor. Nanovlákna se přenostně budou ukládat na místa s větším potenciálem.

4 Technická univerzita v Liberci Richard P. Feynman - teorie The Nobel Prize in Physics 1965

5 Technická univerzita v Liberci Plošné kolektory – Doc. Ing. Zdeněk Plíva, Ph.D. Poděkování: Silvia Martauzová

6 Elektroda pro tvorbu 3D struktur Technická univerzita v Liberci

7 Výsledky: Orientace nanovláken – tvorba příze

8 Technická univerzita v Liberci Vytvořit vhodný tkáňový nosič pro tvorbu scofoldu, který bude mít požadované fyzikální a biologické vlastnosti. Vytvořit vysoce podélně orientovanou vrstvu, ze které bude možné vytvořit nanovlákennou přízi, která bude vhodná pro použití v biomedicíně. Cíle:

9 Technická univerzita v Liberci Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Technická univerzita v Liberci Jehlové elektrody – speciální kolektory Školitel: Prof.RNDr.David Lukáš, CSc. Autor: Jiří Chvojka."

Podobné prezentace


Reklamy Google