Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nanovlákna. Výroba nanovláken Zvlákňování z roztoku polymeru v elektrostatickém poli (obr. č. 1) Předení průtahem (podobně jako syntetická vlákna) Zvlákňování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nanovlákna. Výroba nanovláken Zvlákňování z roztoku polymeru v elektrostatickém poli (obr. č. 1) Předení průtahem (podobně jako syntetická vlákna) Zvlákňování."— Transkript prezentace:

1 Nanovlákna

2 Výroba nanovláken Zvlákňování z roztoku polymeru v elektrostatickém poli (obr. č. 1) Předení průtahem (podobně jako syntetická vlákna) Zvlákňování fázovým dělením jednotlivých částic Samosběrem (template sythesis)

3 Vlastnosti nanovláken Nejzásadnější je tloušťka nanovlákna, která je mezi 80 a 100 nm (nanometrů) (obr. č. 2) Obrovský měrný povrch Vysoká pórovitost a malá velikost pórů Plošná váha 0.05-0.5 g/m 2 Transparentnost díky minimální tloušťce Vynikající mech. vlastnosti vzhledem k váze

4 Použití nanovláken Vojenský průmysl (neprůstřelné vesty) Zdravotnictví (výroba umělých orgánů, kůže, krevních cév nebo hojivých prostředků) Stavebnictví (izolační materiály, antiadhézní obklady, samočistící nátěry) Optický průmysl (optické filtry, lasery a LED) Textilní průmysl (nemačkavé, hydrofobní a nešpinící se tkaniny) Chemický průmysl (nanotrubice, nanokompozity)

5 Doplňující obrázky: Obr. 1 Výroba nanovlákna z roztoku polymeru

6 Obr. 2 tloušťka nanovlákna lidský vlas nanovlákna

7 Zdroje: Obr. 1: výroba nanovláken roztoku polymeru: http://www.prekon.cz/1360938220/nanovlakna-ve-svete- boduji-cesi-rozsiruji-jejich-vyrobu.html http://www.prekon.cz/1360938220/nanovlakna-ve-svete- boduji-cesi-rozsiruji-jejich-vyrobu.html Obr. 2: tloušťka nanovlákna oproti tloušťce vlasu: http://vtm.e15.cz/clanek/nebezpecna-nanovlakna

8 Děkuji za pozornost!


Stáhnout ppt "Nanovlákna. Výroba nanovláken Zvlákňování z roztoku polymeru v elektrostatickém poli (obr. č. 1) Předení průtahem (podobně jako syntetická vlákna) Zvlákňování."

Podobné prezentace


Reklamy Google