Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, 2011-11-21 Název: VY_12_INOVACE_35_PŘÍRODA Téma: Zvířata.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, 2011-11-21 Název: VY_12_INOVACE_35_PŘÍRODA Téma: Zvířata."— Transkript prezentace:

1 Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, Název: VY_12_INOVACE_35_PŘÍRODA Téma: Zvířata v zimě Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál je určen pro 9. třídu, slouží k orientaci v textu, k chápání přečteného, k zapamatování sdělených informací, k integraci vědomostí z různých předmětů.

2 ZVÍŘATA V ZIMĚ

3 ČTI NEJPRVE POTICHU Zima začíná 21. prosince a končí 20. března.Mně bývá i v zimě teplo. Vyrazím třeba se sáňkami a hned se zahřeji. Ale zvířátkům v přírodě bývá krušno, protože těžko shání potravu. Lidé je proto musí přikrmovat. Naše rodina na to myslí již v létě, kdy sušíme seno. Na podzim zase sbíráme kaštany a žaludy. Letos tatínek vyrobil nové krmítko pro ptáčky. V zimě tam budu každý den sypat něco dobrého. NYNÍ BUDEME ČÍST NAHLAS

4 PŘEČTI VĚTY,VE KTERÝCH SE VYSKYTUJÍ ROČNÍ DOBY Zima začíná 21. prosince a končí 20. března. Mně bývá i v zimě teplo. Vyrazím třeba se sáňkami a hned se zahřeji. Ale zvířátkům v přírodě bývá krušno, protože těžko shání potravu. Lidé je proto musí přikrmovat. Naše rodina na to myslí již v létě, kdy sušíme seno. Na podzim zase sbíráme kaštany a žaludy. Letos tatínek vyrobil nové krmítko pro ptáčky. V zimě tam budu sypat něco dobrého.

5 DOKONČI VĚTY Zima začíná Zima končí V létě Na podzim sbíráme Tatínek vyrobil Zvířátkům v přírodě bývá 21. prosince. 20. března. sušíme seno. zima. kaštany a žaludy. krmítko. 20. března. krmítko. zima. sušíme seno.

6 ROZHODNI- CO JE SPRÁVNĚ? Lesní zvěř přikrmujeme masem kaštany senem mlékem

7 Ptáčkům do krmítka sypeme slunečnici párky sušené jeřabiny brambory

8 POUŽITÉ ZDROJE Snímek 4.: [cit ] Obrázek byl použit z galerie Office: Snímek 6.: [cit ] Dodtupné po licencí Creative Commons na www: Snímek 7.: [cit ] Obrázek byl použit z galerie Office:


Stáhnout ppt "Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, 2011-11-21 Název: VY_12_INOVACE_35_PŘÍRODA Téma: Zvířata."

Podobné prezentace


Reklamy Google