Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, 2011-11-21 Název: VY_12_INOVACE_25_ZEMĚ Téma: Světadíly.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, 2011-11-21 Název: VY_12_INOVACE_25_ZEMĚ Téma: Světadíly."— Transkript prezentace:

1 Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, Název: VY_12_INOVACE_25_ZEMĚ Téma: Světadíly Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Anotace: Materiál je určen pro 9. třídu, slouží k orientaci v textu, k chápání přečteného, k zapamatování sdělených informací.

2

3 POZORNĚ SI PŘEČTI NÁSLEDUJÍCÍ TEXT Země je rozdělena na PEVNINU A OCEÁNY. PEVNINA je část POVRCHU, která vystupuje nad vodní hladinu. PEVNINA není SOUVISLÁ, ani VZÁJEMNĚ PROPOJENÁ Velkým částem říkáme SVĚTADÍLY nebo KONTINENTY ASIE největší a nejlidnatější světadíl AMERIKA druhý největší světadíl,jsou na něm zastoupena všechna podnebná pásma AFRIKA nejchudší světadíl,velkou část tvoří pouště a savany EVROPA druhý nejmenší, ale také druhý nejhustěji zalidněný AUSTRÁLIE nejmenší a málo obydlený světadíl ANTARKTIDA pokrytý silnou vrstvou ledu a sněhu,není trvale obydlený

4 SVĚTADÍLY ASIE AMERIKA AFRIKA AUSTRÁLIE ANTARKTIDA EVROPA

5 DOKONČI VĚTY Země je rozdělena na ……… Pevnina je část ,která vystupuje nad vodní hladinu. Velkým částem říkáme světadíly nebo pevninu a oceány. povrchu kontinenty.

6 Který světadíl je označen číslem 3 3 AFRIKA Který světadíl je označen číslem 1 1 AMERIKA EVROPA Který světadíl je označen zeleně

7 Snímek 2.: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: Snímek 4.: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: Snímek 6.: [cit ] Dostupné pod licencí Creative Commons na www: POUŽITÉ ZDROJE


Stáhnout ppt "Název školy: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF Autor: Mgr. Jaroslava Novotná, 2011-11-21 Název: VY_12_INOVACE_25_ZEMĚ Téma: Světadíly."

Podobné prezentace


Reklamy Google