Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF AUTOR: Petr Smetana, 2011 - 10 - 25 NÁZEV: VY_32_INOVACE_08_ Hudební nástroje TÉMA: smyčcové.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF AUTOR: Petr Smetana, 2011 - 10 - 25 NÁZEV: VY_32_INOVACE_08_ Hudební nástroje TÉMA: smyčcové."— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF AUTOR: Petr Smetana, NÁZEV: VY_32_INOVACE_08_ Hudební nástroje TÉMA: smyčcové nástroje, smyčcové kvarteto ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.4.00/

2 Housle jsou strunný smyčcový nástroj se čtyřmi strunami.strunnýsmyčcový nástrojstrunami Mají hlubokou tradici v evropské klasické hudbě. Jsou nejmenší z rodiny houslových nástrojů. Na housle se hraje SMYČCEM. (SMYČEC)

3 V orchestru a smyčcových souborech slouží jako střední altový hlasorchestru Je jen o málo větší než housle Zvuk violy je plný a poněkud temný a melancholický.

4 Violoncello se nejvíce používá v evropské klasické hudbě Používá se také v ostatních žánrech, především v populární hudbě. Cello je větší než housle a viola a menší než kontrabas.housleviolakontrabas Při hraní se drží mezi koleny a o zem se opírá vysouvatelným bodcem.

5 Má široké využití v klasické hudbě – je nedílnou součástí symfonických i komorních orchestrů.orchestrů Hráč na kontrabas může buď sedět na speciální stoličce, nebo stát. Velice významnou úlohu má kontrabas v jazzu, je součástí takřka všech jazzových souborů.jazzu

6 * Smyčcové kvarteto je hudební soubor, který tvoří čtyři hráči na smyčcové nástroje.smyčcové nástroje * Obvyklé obsazení je 1. a 2. housle, viola a violoncello.housleviolavioloncello * Skladba napsaná pro smyčcové kvarteto se nazývá smyčcový kvartet.kvartet

7 (Citace ) Tyto dokumenty smí být kopírovány, šířeny nebo upravovány podle podmínek Svobodné licence GNU pro dokumentySvobodné licence GNU pro dokumenty Použité zdroje: housle (Citace ) (Citace ) smyčec (Citace ) viola (Citace ) Cello_front_side.png cello (Citace ) AGK_bass1_full.jpg kontrabas (Citace ) kvarteto (Citace ) Tyto soubory podléhají licenci Creative CommonsCreative Commons Zvukové soubory: (Citace ) (Citace ) (Citace ) (Citace ) (Citace ) Marcin Lekston - _And I love her_ by Paul McCartney Kontrabas solo_ Double bass solo.mp3


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VARNSDORF AUTOR: Petr Smetana, 2011 - 10 - 25 NÁZEV: VY_32_INOVACE_08_ Hudební nástroje TÉMA: smyčcové."

Podobné prezentace


Reklamy Google