Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích.

2  Vyvinula se z píšťaly a patří tak k nejstarším hudebním nástrojům.píšťaly  Zvukové vlastnosti ji řadí k dřevěným dechovým nástrojům, ačkoli se dnes příčné flétny vyrábějí téměř výhradně z kovu.  Proud vzduchu z úst je namířen na hranu, která ho rozděluje (ostrá hrana nebo ret). Při tom vznikají vzduchové víry a následně tón.

3  Klarinet je jednoplátkový dřevěný hudební nástrojdřevěnýhudební nástroj  Z klarinetu se vyvinuly další nástroje, například saxofon. saxofon  Hraje důležitou roli v mnoha hudebních žánrech: klasická hudba, jazz, dechovka, folk a další.klasická hudbajazzdechovkafolk  Klarinety se nejčastěji vyrábějí z grenadillového, ebenového grenadillovéhoebenového nebo zimostrázového dřeva.zimostrázového

4  Má široké uplatnění v klasické hudbě.  Na hoboj je složitější vytvořit tón než například na klarinet nebo příčnou flétnu. klarinetpříčnou flétnu  Ostatní nástroje v orchestru se ladí podle hoboje.

5  Fagot je dechový dřevěný hudební nástroj se strojkem z dvojitého třtinového plátku.  Fagot má důležitou úlohu v mnoha dechových komorních dílech, kde je nejčastěji nejhlubším nástrojem.  Samotný zvuk fagotu se tvoří ve strojku připevněném na esu.

6  Hudební uskupení složené ze tří hudebníků hrajících na dechové nástroje.

7  hudební soubor složený z pěti dechových nástrojů, nejčastěji z příčné flétny, hoboje, klarinetu, fagotu a lesního rohu.

8 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7b/Flute-in-case-takedown.jpg/800px-Flute-in-case-takedown.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bb/Traverso_007.jpg/800px-Traverso_007.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b2/Flute_player.jpg/645px-Flute_player.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1b/Klarinetove_dily.PNG/186px-Klarinetove_dily.PNG http://www.birdz.sk/uploady/maslo/velky-023.jpg http://www.tasset.com/images/pisoni/hr51-min.jpg http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/834/834b180ce38b5eb94760e46e4fbcec4e.jpg http://img.9am.ro/article_pictures/206407_articol.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Bassoon_Reeds.jpg http://img.9am.ro/article_pictures/206407_articol.jpg http://parnas-quintet.cz/wp-content/uploads/2011/03/str.2-uvnit%C5%99-CD_web.jpg http://jicin.tpc.cz/lsk/img/lsk84115.jpg http://www.atlasceska.cz/images/foto_kalendar/stredni/s13951_trio02.jpg http://www.eyeshotjazz.com/wp-content/uploads/2010/04/Gebhard-Ullman-trio-3.jpg http://www.windtrio.co.uk/Tartan.jpg Použité zdroje : citace 26.10.2011


Stáhnout ppt "Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích."

Podobné prezentace


Reklamy Google