Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích."— Transkript prezentace:

1 Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích.

2  Vyvinula se z píšťaly a patří tak k nejstarším hudebním nástrojům.píšťaly  Zvukové vlastnosti ji řadí k dřevěným dechovým nástrojům, ačkoli se dnes příčné flétny vyrábějí téměř výhradně z kovu.  Proud vzduchu z úst je namířen na hranu, která ho rozděluje (ostrá hrana nebo ret). Při tom vznikají vzduchové víry a následně tón.

3  Klarinet je jednoplátkový dřevěný hudební nástrojdřevěnýhudební nástroj  Z klarinetu se vyvinuly další nástroje, například saxofon. saxofon  Hraje důležitou roli v mnoha hudebních žánrech: klasická hudba, jazz, dechovka, folk a další.klasická hudbajazzdechovkafolk  Klarinety se nejčastěji vyrábějí z grenadillového, ebenového grenadillovéhoebenového nebo zimostrázového dřeva.zimostrázového

4  Má široké uplatnění v klasické hudbě.  Na hoboj je složitější vytvořit tón než například na klarinet nebo příčnou flétnu. klarinetpříčnou flétnu  Ostatní nástroje v orchestru se ladí podle hoboje.

5  Fagot je dechový dřevěný hudební nástroj se strojkem z dvojitého třtinového plátku.  Fagot má důležitou úlohu v mnoha dechových komorních dílech, kde je nejčastěji nejhlubším nástrojem.  Samotný zvuk fagotu se tvoří ve strojku připevněném na esu.

6  Hudební uskupení složené ze tří hudebníků hrajících na dechové nástroje.

7  hudební soubor složený z pěti dechových nástrojů, nejčastěji z příčné flétny, hoboje, klarinetu, fagotu a lesního rohu.

8 Použité zdroje : citace


Stáhnout ppt "Anotace: Materiál je určen pro výklad látky pro 5. třídu ZŠ, slouží k rozšíření probrané látky o hudebních nástrojích."

Podobné prezentace


Reklamy Google