Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

JAK MLUVÍ ZVÍŘATA II. Číslo šablony: Bc. Jana Vaňkátová Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, příspěvková organizace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "JAK MLUVÍ ZVÍŘATA II. Číslo šablony: Bc. Jana Vaňkátová Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, příspěvková organizace."— Transkript prezentace:

1

2 JAK MLUVÍ ZVÍŘATA II. Číslo šablony: Bc. Jana Vaňkátová Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, příspěvková organizace VY_32_INOVACE_Čt.14.17.1 z 1 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Ročník: X.

3 Škola: Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3452 Název projektu: Kvalita, interaktivita a kreativita (KIK) Název šablony: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název výukového materiálu: Slovesa – vyvození slov BEČÍ, KEJHÁ, DUPE Autor výukového materiálu: Bc. Jana Vaňkátová Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: 12. 3. 2013 Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – speciální I. Vzdělávací obor a tematický okruh: Jazyková komunikace, Čtení Ročník, pro který je výukový materiál určen: X. Druh učebního materiálu: prezentace Anotace: Materiál slouží k vyvození a upevňování sloves Klíčová slova: globální čtení, přiřazování, bečí, kejhá, dupe Druh interaktivity: kombinovaná

4 Co je na obrázku? Jak dělá husa? KEJHÁ

5 Co je na obrázku? Jak dělá králík? DUPE

6 Co je na obrázku? Jak dělá ovce? BEČÍ

7 Podle zvuku přiřaď správný obrázek. KEJHÁ

8 Podle zvuku přiřaď správný obrázek. DUPE

9 Podle zvuku přiřaď správný obrázek. BEČÍ

10 Přiřaď k obrázku správné slovo. Nápověda je pod tlačítkem DUPE BEČÍ KEJHÁ

11 Přiřaď k obrázku správné slovo. Nápověda je pod tlačítkem BEČÍ KEJHÁ DUPE

12 Přiřaď k obrázku správné slovo. Nápověda je pod tlačítkem KEJHÁ DUPE BEČÍ

13 Přiřaď ke slovu správný obrázek. Nápověda je nad slovem. KEJHÁ

14 Přiřaď ke slovu správný obrázek. Nápověda je nad slovem. DUPE

15 Přiřaď ke slovu správný obrázek. Nápověda je nad slovem. BEČÍ

16 Kam patří slovo? Klikni na správné zvíře. BEČÍ DUPE KEJHÁ

17 Slož správné slovo. DUPE D Á UK P E R

18 Slož správné slovo. KEJHÁ K J Á Č Í E H

19 Slož správné slovo. BEČÍ B Í R U Č E

20 VÝBORNĚ !!!!!

21 Pracovní list: Spoj tužkou. DUPE KEJHÁ BEČÍ KEJHÁ DUPE BEČÍ

22 Pracovní list: Opiš. DUPE KEJHÁ BEČÍ

23 Metodický postup Cíl: Výukový materiál slouží k vyvození a upevňování čtení slov globální metodou. Organizace: Výuku realizujeme v učebně vybavené interaktivní tabulí, možná je výuka na PC s dotykovým monitorem. Popis práce se vzdělávacím materiálem: Lze ho využít jako prezentaci k nácviku čtení slov s aktivitou při klepnutí myší či dotykem na monitoru. Posunutí snímku klikem na obrazec spustí vyučující prezentaci. Snímek 1 a 2: Úvod prezentace Snímek 3 až 5: Vyvození slov pomocí obrázků a zvuků. Snímky nabíhají po spuštění prezentace. Snímek 6 až 8: Upevňování slov – přiřazování obrázku ke zvuku, který se spustí klikem na obrazec Zároveň se objeví slovo. Obrázek se přiřadí klikem. Snímek 9 až 11: Upevňování slov – přiřazování slov k obrázku klikem na správné slovo. Snímek 12 až 14: Upevňování slov – přiřazování obrázku ke slovu klikem na správný obrázek. Snímek 15 : Čtení slov ve sloupečku a jejich přiřazování k obrázkům klikem na správný obrázek.

24 Snímek 16 až 18: Skládání slov podle vzoru klikem na správné písmeno. Snímek 19: Pochvala za vykonanou práci. Snímek 20 a 21: Pracovní listy k tisku.

25 Zdroje: Vše použito z: Klipart Microsoft Office. In: Dostupný pod licencí Microsoft Office 2010 [online]. 2007 [cit. 2013-03-12]. Dostupné z: http://office.microsoft.com/cs-cz/images/?CTT=97http://office.microsoft.com/cs-cz/images/?CTT=97


Stáhnout ppt "JAK MLUVÍ ZVÍŘATA II. Číslo šablony: Bc. Jana Vaňkátová Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, příspěvková organizace."

Podobné prezentace


Reklamy Google