Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Centrum pro katechezi, 2014. Otče „náš“ = Bůh. „náš“ vlastníme Boha, úplně nový vztah k Bohu, skrze jeho Syna Ježíše Krista jsme se stali „jeho“ lidem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Centrum pro katechezi, 2014. Otče „náš“ = Bůh. „náš“ vlastníme Boha, úplně nový vztah k Bohu, skrze jeho Syna Ježíše Krista jsme se stali „jeho“ lidem."— Transkript prezentace:

1 Centrum pro katechezi, 2014

2 Otče „náš“ = Bůh. „náš“ vlastníme Boha, úplně nový vztah k Bohu, skrze jeho Syna Ježíše Krista jsme se stali „jeho“ lidem a On je „naším“ Bohem. Centrum pro katechezi, 2014

3 Sv. Augustin - nezastavuje se a hledá dál. Nikdy nemáme přestat hledat Boha. Centrum pro katechezi, 2014 Ježíš učí své Apoštoly na začátku modlitby říci – Otče náš Sv. Augustin - hledá pravdu, smysl života, tvář Boha. Když se podívám do hlubin svého srdce: Touží po něčem velkém? Nebo je to srdce, které je ucpané věcmi? Sv. Augustin - neklid srdce jej vede k osobnímu setkání s Bohem. Najednou pochopí, že Bůh je docela blízko. Je blízký našemu srdci. Je to náš Otec.

4 Apoštolové v „muži u Tiberiaddského jezera“ poznali „jejich“ Ježíše. Centrum pro katechezi, 2014 Žít v intenzivním vztahu s Bohem, tak abychom jej stále nově objevovali jako „našeho“ Otce a takto se mu klaněli.

5 Tato otázka nás má nasměrovávat k pohledu do vlastního nitra. Centrum pro katechezi, 2014 Zmrtvýchvstalý Kristus se ptá Petra: Miluješ mne? Tento muž, první mezi apoštoly, se jednou nechal strhnout strachem a Ježíše zapřel. I my kolikrát zapřeme Otce, zapomeneme na něho. Proto v tom slově „Otče, náš“ zní také pro každého z nás otázka: Miluješ mne?

6 My všichni tvoříme jedno společenství. Centrum pro katechezi, 2014 Výraz „náš“ označuje nějakou skutečnost, která je společná více osobám. Na straně Boží se jedná o tři osoby: Otec, Syn a Duch Svatý Na straně lidské – vztahy, které prožívám se svými blízkými, v rámci farnosti, církve. Foto: Dominik David

7 Centrum pro katechezi, 2014 darování se jeden druhému i výlučnost jednota i odlišení společenství i osobní vztah s Bohem

8 zařazujme se do společenství církve. Centrum pro katechezi, 2014 slovem „náš“ vyjadřujeme úplně nový vztah k Bohu; klaníme se Otci; oslavujeme ho spolu se Synem a Duchem Svatým;


Stáhnout ppt "Centrum pro katechezi, 2014. Otče „náš“ = Bůh. „náš“ vlastníme Boha, úplně nový vztah k Bohu, skrze jeho Syna Ježíše Krista jsme se stali „jeho“ lidem."

Podobné prezentace


Reklamy Google