Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům Centrum pro katechezi Olomouc, 2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům Centrum pro katechezi Olomouc, 2014."— Transkript prezentace:

1 Odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům Centrum pro katechezi Olomouc, 2014

2 Odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům Tato prosba o odpuštění začíná vyznáním: - Vyznávám svoji malost: Neradi odpouštíme těm, kteří nám ublížili; - a současně Boží velikost: Bůh moji vinu odpouští velkoryse. Centrum pro katechezi Olomouc, 2014 Pokud nebudeme schopni odpustit, Boží láska nemůže proniknout do našeho srdce.

3 Odpuštění - Neodpuštění  Pokud odmítnu odpustit, naše srdce se uzavře, ztvrdne a stane se neschopným přijímat lásku Otce. Centrum pro katechezi Olomouc, 2014  V každém vyznání hříchů, zvláště při svátosti smíření, dochází k novému otevření srdce, novému nastartování, nasměrování naší duchovní cesty a schopnosti odpouštět.

4 Ježíš mluví o odpuštění  Celník Zacheus (Lk 19,1-10), Centrum pro katechezi Olomouc, 2014  Marnotratný syn (Lk 15,11-32),  Povolání Matouše za apoštola (Mt 9,9-13).

5 Odpuštění - Láska Jestliže totiž odpustíte lidem jejich poklesky, odpustí, také vám váš nebeský Otec; ale když lidem neodpustíte, ani váš Otec vám neodpustí vaše poklesky. (Mt 6,14) Centrum pro katechezi Olomouc, 2014 Pokud nedokážeme odpouštět, nikdy neobjevíme skutečnou lásku.

6 Hřích?  Hřích? Vina? NE.  Mýtus nevinnosti.  Nemám hřích  Nepotřebuji Boží odpuštění  Nepotřebuji Boží lásku Centrum pro katechezi Olomouc, 2014  Kde není lítost, není ani odpuštění.  Kde není lítost, není ani radost.  Kde není lítost, zůstává jenom šedivá zóna.

7 Odpuštění  Není projevem zapomnění nebo slabé paměti.  Je to čin, který vychází z mého svobodného rozhodnutí. Centrum pro katechezi Olomouc, 2014 Odpuštění:  Boží láska  čas  modlitba za danou osobu

8 Odpuštění je křesťanský luxus. Rozšiřuje nám srdce a dělá v něm více prostoru pro druhé a také uzdravuje. Mnohem více toho, kdo odpouští, než toho, komu je odpuštěno. Centrum pro katechezi Olomouc, 2014


Stáhnout ppt "Odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům Centrum pro katechezi Olomouc, 2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google