Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1. neděle adventní/část 2. Modlitba není povinnost, něco navíc, ale je pro mne dobrem. Modlitba je povznesení duše k Bohu = setkání s Bohem, rozhovor.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1. neděle adventní/část 2. Modlitba není povinnost, něco navíc, ale je pro mne dobrem. Modlitba je povznesení duše k Bohu = setkání s Bohem, rozhovor."— Transkript prezentace:

1 1. neděle adventní/část 2

2 Modlitba není povinnost, něco navíc, ale je pro mne dobrem. Modlitba je povznesení duše k Bohu = setkání s Bohem, rozhovor s Bohem.

3 Modlitba je  přítomnost v Boží blízkosti,  darování sebe sama Bohu,  moje odpověď na dary, které jsem dostal,  naslouchání, které proměňuje moje myšlení tak, že mám rád Boha, lidi i celé stvoření.

4  otevřené dveře, skrze které vcházím do budoucnosti a nejsem tam sám,  smutek i radost, bolest i smích, prázdnota i vzpruha. Modlitba je: JEDNO VELKÉ SETKÁNÍ S BOHEM, PRO KTERÉ JSEM SE ROZHODL; PŘIŠEL JSEM; UDĚLAL JSEM SI ČAS, JSEM ZDE A JE OTEVŘENO. Modlitba je

5  Naše skryté centrum, mnohdy vzdálené rozumu.  Je to místo rozhodování, volby, místo, kde se rodí úmysly.  Je to místo skutečné naší pravdy (o níž nikdo jiný neví).  Je to místo setkání.  Je to místo, kde se uskutečňuje vztah mezi mnou a Bohem. Modlitba je

6 Modlitba je vztahem lásky mezi osobami – vztahem lásky mezi mnou a Bohem. Bůh mne přijímá a miluje takového, jaký jsem – proto také v modlitbě mám být sám sebou.


Stáhnout ppt "1. neděle adventní/část 2. Modlitba není povinnost, něco navíc, ale je pro mne dobrem. Modlitba je povznesení duše k Bohu = setkání s Bohem, rozhovor."

Podobné prezentace


Reklamy Google