Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

status:město kraj: Jihočeský okres:Jindřichův Hradec obec s rozšířenou působností:Třeboň historická země:Čechy katastrální výměra:98,33 km² počet obyvatel:8.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "status:město kraj: Jihočeský okres:Jindřichův Hradec obec s rozšířenou působností:Třeboň historická země:Čechy katastrální výměra:98,33 km² počet obyvatel:8."— Transkript prezentace:

1

2 status:město kraj: Jihočeský okres:Jindřichův Hradec obec s rozšířenou působností:Třeboň historická země:Čechy katastrální výměra:98,33 km² počet obyvatel:8 777 T Ř E B O Ň

3

4 Zámek

5 Budějovická brána z nádvoří zámku

6 Zámecké nádvoří

7 Zámek Třeboň vznikl na místě původního panského sídla a gotického hrádku ze 14. stol. Dvoupatrová čtyřkřídlá budova má třípatrovou hranolovou věž. Nad vstupním portálem je mramorový rožmberský znak a malba od T. Třebochovského z r. 1608. Pár kroků od zámecké věže je barokní kašna z r. 1712, zakončená sloupkem s plastikou havrana klovajícího Turka. Připomíná vítězství Adolfa Schwarzenberka nad Turky u Rábu. O rozlehlosti zámku vypovídá počet místností, kterých je zhruba 120. V části je umístěn slavný třeboňský archiv, jeden z nejvýznamnějších u nás.

8 Zámecký park s hradbami a baštami

9 Tak toto je bašta

10 Děkanský kostel Panny Marie Královny a sv.Jiljí

11 Náměstí s Mariánským sloupem, který vytvořil budějovický kameník Leopold Hueber v roce 1780.

12 Bílý koníček

13 U Mníšků

14 Modrá růže

15 Rožmberská ulice

16 Svinická brána

17 Jindřichohradecká brána

18 Novohradská brána

19 Brána do bývalého kláštera

20 Budějovická brána

21 Pivovarský dvůr

22 Tento nápis stojí v průčelí jednoho z nejstarších pivovarů ve světě. Jen málokterý pivovar ve střední Evropě se může pochlubit takovou tradicí jako třeboňský pivovar, který byl založen roku 1379. Historicky nejstarší zařízení na výrobu piva zde vlastnila již v roce 1367 augustiniánská řeholní kanonie.

23 Dochovaný domek J.K.Tyla leží vedle Bertiných lázní podél uměle vytvořeného kanálu zvaného Zlatá Stoka. V tomto domku Tyl žil v době, kdy ve městě krátce umělecky působil. Jmenuje se po něm i zdejší divadlo

24 Lázně v Třeboni jsou odjakživa spjaty s přírodním léčivým zdrojem, a to slatinou a rašelinou, jenž se v tomto regionu nachází. Vyžívají se pro léčbu poruch pohybového aparátu, revmatických onemocnění a pooperačních stavů.

25 Počátek lázeňství se zde datuje od roku 1883, kdy v Třeboni vznikl první lázeňský dům Bertiny lázně.

26 Lázeňský komplex pro léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, pooperačních stavů, celkovou rekondici těla a mysli. Nabízíme slatinné koupele, zábaly, vodoléčebné procedury, masáže, rehabilitace, bazén, fitness, wellness a relaxace. Co se v lázních léčí bolestivé stavy páteře a kloubů stavy po kloubních náhradách artrózy poúrazové a pooperační stavy revmatická onemocnění Dna a hyperurikemický syndrom Bechtěrevova nemoc bolestivé stavy měkkých tkání Mimo základních léčebných procedur, které jsou založeny na bázi kombinování slatinných koupelí a zábalů s ručními masážemi, využívají Bertiny lázně široký okruh vodoléčebných procedur - podvodní vířivé a perličkové koupele, masáže, vířivky horních a dolních končetin, přísadové koupele. K moderním léčebným postupům také patří využití laserové techniky parafinových zábalů, elektroléčby a plynových injekcí.

27 Bertiny lázně

28 V roce 1975 byl na břehu rybníka Svět dobudován lázeňský komplex s názvem Lázně Aurora

29 Posezení u vody

30 Rybník Vítek

31 V původní močálovité krajině Třeboňska se výnosným způsobem hospodaření stalo zakládání rybníků spojené s chovem ryb. Stavbou těchto umělých nádrží byla navíc odvodňována přilehlá území. Rybník Svět (původním názvem Nevděk) je jedním z nich

32 Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan (1535 Kolín nebo Polepy – 1604 Sedlčany) byl jeden z neznámějších českých rybníkářů. Jeho pomník na hrázi rybníka Svět

33 Každý z členů rodu skrývá zajímavý životní příběh. Hrobka Schwarzenbergů

34 K O N E C


Stáhnout ppt "status:město kraj: Jihočeský okres:Jindřichův Hradec obec s rozšířenou působností:Třeboň historická země:Čechy katastrální výměra:98,33 km² počet obyvatel:8."

Podobné prezentace


Reklamy Google