Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DAVOVÉ CHOVÁNÍ JANA ZEMANOVÁ, C2A. Co je to dav?  Agregát (shluk) osob, které se shromáždily na tomtéž místě na základě téhož podnětu  tendence chápat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DAVOVÉ CHOVÁNÍ JANA ZEMANOVÁ, C2A. Co je to dav?  Agregát (shluk) osob, které se shromáždily na tomtéž místě na základě téhož podnětu  tendence chápat."— Transkript prezentace:

1 DAVOVÉ CHOVÁNÍ JANA ZEMANOVÁ, C2A

2 Co je to dav?  Agregát (shluk) osob, které se shromáždily na tomtéž místě na základě téhož podnětu  tendence chápat dav spíše negativně (zkušenost s agresivními davy)

3  princip nápodoby  sklon k hysterickému chování  poklesem sociální a racionální kontroly  anonymita Chování jednotlivců:

4 G. LE BON  francouzský sociolog a psycholog  teorie davového chování: člověk ztrácí vlastní identitu převaha instinktů a emocí nad racionalitou ztráta rozumové a morální odpovědnosti člověk je v davu anonymní

5 Další:  José Ortega y Gasset  Gabriel Tarde  Sigmund Freud  Problematikou davů se zabýval i český sociolog M. Petrusek

6 Klasifikace davu: (R. W. Brown)  dav aktivní útočný dav (lynčující, terorizující, vzpoury) únikový dav (vznikající panikou) získávací dav expresivní dav  dav pasivní (posluchačstvo) příležitostné záměrné

7 Otázky:  Jak se cítí jedinec v davu?  Kdo vymyslel teorii davového chování?  Proč chápeme davové chování jako negativní?  Kdo byl český nejznámější sociolog?

8 Zdroje:  http://cs.wikipedia.org/wiki/Psychologick %C3%A1_anal%C3%BDza http://cs.wikipedia.org/wiki/Psychologick %C3%A1_anal%C3%BDza  http://cs.wikipedia.org/wiki/Kolektivn%C 3%AD_chov%C3%A1n%C3%AD http://cs.wikipedia.org/wiki/Kolektivn%C 3%AD_chov%C3%A1n%C3%AD  http://cs.wikipedia.org/wiki/Dav http://cs.wikipedia.org/wiki/Dav  http://daytrade.cz/psychologicka- analyza/ http://daytrade.cz/psychologicka- analyza/  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ha na-brixi.php?itemid=4806 http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ha na-brixi.php?itemid=4806

9 Ukázka:  http://www.youtube.com/watch?v= gbyHiF7Hhdk http://www.youtube.com/watch?v= gbyHiF7Hhdk


Stáhnout ppt "DAVOVÉ CHOVÁNÍ JANA ZEMANOVÁ, C2A. Co je to dav?  Agregát (shluk) osob, které se shromáždily na tomtéž místě na základě téhož podnětu  tendence chápat."

Podobné prezentace


Reklamy Google