Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak se připravit na první výběrové řízení?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak se připravit na první výběrové řízení?"— Transkript prezentace:

1 Jak se připravit na první výběrové řízení?
Mgr. Jana Kopecká Ing. Pavla Bakalářová

2 Představení firmy a lektorek
Společnost Koyo Bearings Česká republika, s.r.o. se sídlem v Olomouci, je součástí japonské nadnárodní společnosti JTEKT Corporation a patří do skupiny společností částečně vlastněných automobilkou Toyota. Výrobní program je zaměřen na výrobu jehličkových, válečkových a axiálních ložisek a kladek do dieselových motorů určených nejen pro automobilový, ale i strojírenský průmysl. Mezi přední zákazníky olomouckého závodu patří například VW, Audi, Renault, VOLVO, PSA PEUGEOT CITROËN, SCANIA, ZF, BOSCH a další. Výrobní závod je certifikován dle ISO TS 16949, ISO a ISO V současné době zaměstnává téměř 400 pracovníků. Aktuálně zaměstnává téměř 400 pracovníků.

3 Cíl prezentace? Kde hledat práci? Jak napsat životopis? K čemu je motivační dopis? Co mě čeká u pohovoru? Co mě čeká v agentuře práce? Jak se mám připravit na pohovor? Na co se mě budou ptát? Proč mě nepřijali? Co musím podepsat? ……. ???

4 Životopis = vstupenka k pohovoru
Životopis (CV) je vaším prvním kontaktem s budoucím zaměstnavatelem. Víte, jak napsat CV, abyste měli tu nejlepší šanci na přijetí? Základní pravidlo životopisu: Zaujme váš životopis příjemce? CV píšete právě pro potenciálního zaměstnavatele, nikoli pro sebe. Proto by váš životopis měl být věcný, stručný a především strukturovaný. Co do životopisu napsat? Osobní a kontaktní údaje Vzdělání + případné vzdělávací kurzy a zahraniční studijní pobyty Pracovní zkušenosti – praxe při studiu od nejnovějších k nejstarším Jazykové znalosti, počítačové dovednosti Jakékoliv další dovednosti či znalosti, certifikáty a oprávnění Řidičský průkaz A co nemusíte v životopisu uvádět? Do životopisu nemusíte psát intimní a citlivé údaje: pohlaví, rodinný status, zdravotní stav, informace o trestním rejstříku.

5 Ukázka životopisu, který můžete vytvořit pomocí volně dostupných služeb na internetu.

6 3 tipy pro vaše CV Buďte připraveni životopis vysvětlit Při pohovoru můžete podrobněji rozebrat jednotlivé body vašeho životopisu. Měli byste se v něm orientovat, ale neučte se odříkávat CV nazpaměť. K pohovoru si vždy vezměte jeden životopis s sebou. Napište si více životopisů Každá firma je jiná a také hledá jiné uchazeče s jinými vlastnostmi. Přizpůsobte proto svůj životopis pozici, o kterou se ucházíte. Ujistěte se, že váš životopis obsahuje vše, co zaměstnavatel požaduje v inzerátu. Udržujte svůj životopis aktuální Nikdy nevíte, jakou pracovní příležitost vám život poskytne. Buďte připraveni a mějte po ruce čerstvý životopis, aby vás připravenější uchazeči nepředběhli.

7 Příprava na přijímací pohovor
Příprava na pracovní pohovor získání maximálního množství informací o společnosti získání informací o nabízeném zaměstnání pracovní pohovor vás nesmí zaskočit, proto je potřebná příprava odpovědí na možné otázky, které budou s největší pravděpodobností kladeny – viz. dále zjistíte si přesně adresu, kam půjdete, a telefonní kontakt pro případ, že bude potřeba cestou něco řešit (zpoždění, bloudění). součástí přípravy na pracovní pohovor je také včasný příchod – je vhodné dostavit se včas, nejlépe 5 minut před začátkem, ale rozhodně ne o půl hodiny, to by mělo spíše negativní dopad samozřejmostí by mělo být čisté oblečení a boty neopomeňte ani na svěží dech 

8 Nejčastěji kladené otázky u pohovoru
Musíte si minimálně rozmyslet odpovědi na tři otázky, které jsem už zmínil výše: Proč chcete na této pozici pracovat? Jaká je vaše představa o platu? Kdy můžete nastoupit? Nebo kdy chcete nastoupit? Jaké máte pracovní zkušenosti/ praxi při studiu? Jaké jsou vaše dobré a špatné vlastnosti? Jaké máte slabiny? Jakou máte představu o své práci u nás? Co byste chtěli dělat za pět let? Co byste na sobě změnil? Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?

9 Průběh pracovního pohovoru
Pracovní pohovor může obsahovat témata typu: Povězte mi něco o sobě (charakteru, vlastní motivaci, schopnostech a dovednostech), Povězte mi o vaší ideální práci (náplni práce, o svěřených úkolech atd.), Popište stručně vaši praxi (obor činnosti, zařazení atd.) Na všechny otázky je vhodné odpovídat srozumitelně a věcně. Samozřejmě pracovní pohovor není pro uchazeče pouze „výslech“, uchazeč o danou pozici by měl mít připraveny také své dotazy, které (pokud je vhodně během pracovního pohovoru položí) by pro něj měly být přínosem. Je slušné poděkovat za čas, který Vám byl věnován a za příležitost se pracovní pohovor absolvovat. Při odchodu byste se měli sami zamyslet nad vlastním výkonem. Zhodnotit vystupování a prezentaci myšlenek, obsah a formu odpovědí a vzít si případné ponaučení pro příště.

10 Nejčastěji kladené otázky u pohovoru
Musíte si minimálně rozmyslet odpovědi na tři otázky: Proč chcete na této pozici pracovat? Jaká je vaše představa o platu? Kdy můžete nastoupit? Nebo kdy chcete nastoupit? Jaké máte pracovní zkušenosti/ praxi při studiu? Jaké jsou vaše dobré a špatné vlastnosti? Jaké máte slabiny? Jakou máte představu o své práci u nás? Co byste chtěli dělat za pět let? Co byste na sobě změnil? Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch? Proč jste se rozhodl/a ucházet se o toto místo? Proč myslíte, že byste měl/a být zaměstnán/a právě u nás? Co víte o naší firmě? V čem vidíte svůj přínos pro naši firmu?

11 Verbální a neverbální komunikace
Zaujměte během pohovoru vhodný postoj. Zůstaňte přirození. Buďte pozitivní a usměvaví. Již stisk ruky signalizuje mnoho o vaší osobnosti. Dříve než se posadíte, počkejte, až k tomu budete vyzváni. Kontrolujte své ruce – mnoho gest narušuje komunikaci. Poslouchejte partnera bez přerušení. Vyjadřujte se jasně, stručně a srozumitelně. Věřte si. Buďte zdravě sebejistí. Nemluvte ani příliš rychle, ani pomalu. Volte pečlivě slova. Dejte najevo svůj zájem.

12 Chyby při pohovoru Vyvarujte se chyb
Nesnažte se udělat dojem tím, že budete přehnaně používat žargon a technické podrobnosti. Nepřekrucujte svou povahu a nevymýšlejte si, pokud jde o vaše osobní kvality. Při samotném pohovoru nepřerušujte partnera uprostřed řeči; na otázky odpovídejte věcně a výstižně. Nekritizujte své bývalé pedagogy, vedoucí na praxi apod. Nevyhýbejte se odpovědím na otázky. Nevymýšlejte si. Vedení diskuse nechte na osobě vedoucí pohovor Ztište mobilní telefon!

13 Dostal/a jste pracovní nabídku?
Rady pro dobrý začátek: Budoucí zaměstnavatel Vás s největší pravděpodobností kontaktuje. Dohodnete si čas a místo schůzky, na které dostanete konkrétní pracovní nabídku. Buďte připraveni diskutovat o náplni práce a závazcích, stejně jako o odměnách. Během tohoto pohovoru od Vás zaměstnavatel očekává ujištění, že jste k práci způsobilí a souhlasíte s dohodnutými podmínkami zaměstnání. V této chvíli mohou obě strany prodiskutovat následující závazky: termín nástupu a délku zkušebního období, pracovní dobu, druh smlouvy, způsob, jakým bude společnost posuzovat odvedenou práci, balíček zaměstnaneckých výhod

14 Užitečné tipy a odkazy www.jobs.cz
/ sekce pro absolventy – tipy k pohovoru (kontaktní úřady práce)

15 Slovníček pojmů z oblasti personalistiky
assessment centrum benefity CV doba neurčitá doba určitá DPČ DPP HPP HR KPI mentoring mzdový výměr pracovní smlouva recruitment SAP soft skills teambuilding vstupní prohlídka

16 Děkujeme za pozornost!


Stáhnout ppt "Jak se připravit na první výběrové řízení?"

Podobné prezentace


Reklamy Google