Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Groppa Corina.  Animace je způsob vytváření zdánlivě se pohybujících věcí.  Princip animace představuje záznam na sebe navazující sekvence snímků, které.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Groppa Corina.  Animace je způsob vytváření zdánlivě se pohybujících věcí.  Princip animace představuje záznam na sebe navazující sekvence snímků, které."— Transkript prezentace:

1 Groppa Corina

2  Animace je způsob vytváření zdánlivě se pohybujících věcí.  Princip animace představuje záznam na sebe navazující sekvence snímků, které jsou každý o sobě statický a drobně se od sebe liší.  Při rychlém zobrazování těchto snímků postupně za sebou vzniká díky setrvačností lidského oka dojem plynulého pohybu.  Snímky se však musí přehrávat takovou rychlostí, kterou už oko nepostřehne. zdroj: wikipedie

3 1. Vytvoříme si ve vektorovém programu Zoner Callisto objekt květiny.

4 2. Potřebujeme nejméně 3 obrázky stejné květiny, které postupně vybarvíme jinou barvou.

5 3. Důležité je si je uložit postupně a poté dát „EXPORT“ do formátu gif.

6 4. Dále si otevřeme program pro tvorbu animace Zoner Gif Animátor, kde exportované obrázky ve formátu gif nahrajeme za sebou.

7 5. V programu Zoner Gif Animátor je důležité si nastavit čas u každého obrázku po záložkou rámec (doba trvání).

8  6.Výslednou animaci si můžeme prohlédnout pomocí spuštění ikony „kamery“.

9  Zoner Callisto  Zoner Gif Animátor


Stáhnout ppt "Groppa Corina.  Animace je způsob vytváření zdánlivě se pohybujících věcí.  Princip animace představuje záznam na sebe navazující sekvence snímků, které."

Podobné prezentace


Reklamy Google