Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Brusel ???. Možnosti uplatnění  Úředník official, fonctionnaire  konkurz EPSO  na dobu neurčitou  Dočasný pracovník temporary agent, agent temporaire.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Brusel ???. Možnosti uplatnění  Úředník official, fonctionnaire  konkurz EPSO  na dobu neurčitou  Dočasný pracovník temporary agent, agent temporaire."— Transkript prezentace:

1 Brusel ???

2 Možnosti uplatnění  Úředník official, fonctionnaire  konkurz EPSO  na dobu neurčitou  Dočasný pracovník temporary agent, agent temporaire  konkurz EPSO nebo interní konkurz  na dobu určitou, omezená možnost prodloužení  Smluvní pracovník contractual agent, agent contractuel Konkurz CAST, interní konkurz, na dobu určitou

3 Kategorie  AD administrátor  vedoucí, poradní, jazykovědné a vědecké funkce  VŠ, AD 5 až AD 16, od AD 7 nutná praxe  AST – asistent  výkonné, technické a administrativní funkce  VŠ nebo SŠ, AST 1 – AST 11

4 eu-institutions/index_cs.htm EU nabízí širokou škálu pracovních míst v multikulturním a multilingvním prostředí. Za nábor, který probíhá obvykle formou otevřených výběrových řízení, odpovídá Evropský úřad pro výběr personálu (EPSO). Evropské orgány a instituce také zaměstnávají stážisty.

5

6 EU zjednodušila výběrová řízení EU reorganizovala proces výběru úředníků a nyní se místo obecných znalostí zaměřuje na skutečné dovednosti. O práci v evropských institucích se každoročně ucházejí desítky tisíc lidí. Patří k nim tlumočníci, překladatelé, právníci, asistenti i administrativní pracovníci. Dříve celý proces začínal řadou vstupních testů a mohl trvat až dva roky. To uchazeče často odradilo. Celé řízení nyní potrvá maximálně 5–9 měsíců, protože konkurzy na běžná pracovní místa, jako jsou administrativní pracovníci, asistenti a lingvisté, budou probíhat každý rok (tedy častěji než dříve). Uchazeči se už nebudou muset učit velký objem všeobecných údajů a čísel týkajících se historie EU. Nový proces má dvě fáze. Nejdříve budou v domovské zemi uchazečů otestovány jejich kognitivní schopnosti a odborné znalosti. Ti, kdo uspějí, budou pozváni do Bruselu, kde budou ohodnoceny jejich znalosti EU. V této druhé fázi budou muset uchazeči rovněž splnit úkoly týkající se profese, o níž se ucházejí – např. řešení problémů, cvičení z týmové práce a komunikace.

7 Životopis

8 ments/Europass+CV.csp

9 Možnosti stáží Dvouměsíční neplacené stáže Pětiměsíční placené stáže (cca 1000 eur na měsíc) Informace o stážích najdete na stránkách jednotlivých orgánů a institucí EU nebo na stránkách stálého zastoupení ČR při Evropské unii

10 tm

11 Berlaymont

12 Grand Place

13 Atomium

14

15 Brusel!

16 Dotazy


Stáhnout ppt "Brusel ???. Možnosti uplatnění  Úředník official, fonctionnaire  konkurz EPSO  na dobu neurčitou  Dočasný pracovník temporary agent, agent temporaire."

Podobné prezentace


Reklamy Google