Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KOVOVÁ OKNA, DVEŘE a VRATA E-learningová studijní podpora předmětu Pozemní stavitelství III Prezentace kapitoly 4.3 CZ 04.01.3/3.2.15.2/0326.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KOVOVÁ OKNA, DVEŘE a VRATA E-learningová studijní podpora předmětu Pozemní stavitelství III Prezentace kapitoly 4.3 CZ 04.01.3/3.2.15.2/0326."— Transkript prezentace:

1 KOVOVÁ OKNA, DVEŘE a VRATA E-learningová studijní podpora předmětu Pozemní stavitelství III Prezentace kapitoly 4.3 CZ 04.01.3/3.2.15.2/0326

2 Vlastnosti dveří a vrat Otvory v obvodovém plášti a ve vnitřních stěnách sloužící ke komunikaci osob, dopravě materiálu a potřeb pro provoz objektu se vyplňují dveřními a vratovými systémy. Podle druhu určení má každý z nich řadu specifických vlastností. Některé z funkcí přebírají konstrukce v blízkém okolí otvorů v OP. Proto je vhodné při projekci a provádění uvedených konstrukcí řešit tyto funkce společně. Příklady řešení

3 Příklad použití Posuvné otvírání dveří nebrání komunikaci v chodbách úřadů a továren. Zasklené stěny lépe vyhovují při orientaci ve složitém prostoru. Osvětlení a čidla nad dveřmi slouží k rychlému přečtení struktury místností. Bezbariérová komunikace je nutností pro bezpečný provoz zařízení

4 ZÁMEČNICKÉ MATERIÁLY Železné materiály,( litina, ocel, slitiny) Lehké kovy Podle tvaru –Válcované profily, klasické, tenkostěnné. –Výlisky, prolisy. –Tyče ( kruhové, ploché, profil L,T, I, IPE,AA,HEA,HEB, U). –Plechy (pásy,šablony). –Spojovací materiál( šrouby, podložky). –Pomocný materiál. Plechy měděné, hliníkové, olověné, nerezové Upravené plechy - smaltované, lakované, vícevrstvé s povlaky

5 Tvarování a povrchová úprava Ohýbání, ohraňování, profilování, skružování. Rozpojování (řezání plamenem, rozbrušováním, stříháním). Povrchová úprava začíná u kvalitní přípravy.povrchu.(otryskání, penetrace, základní nátěry) Klasické nátěry-( Syntetika, olej). Vodou ředitelné nátěry. Ostatní nátěrové hmoty. Pokovování (Pozinkování, kadmiování, plastové povlaky.

6 Spoje zámečnických konstrukcí Šrouby, –do dřeva, do železa, s maticí, samořezné. Nýty, –Vkládání do předvrtaných otvorů a roztloukání z obou stran, nebo jiná deformace dříku nýtu (duté nýty). Svařováním, –Svařování plynem, el. obloukem. Lepením.

7 Zámečník v panelové výstavbě

8

9

10

11 Zámečnická a kovářská práce

12

13 UNO centrum

14 Kovové vstupní dveře Při vstupu do objektu je první pohled na vstupní část nejdůležitější. Prezentace zařízení musí být úplná. Nesmí chybět zádveří pro izolaci vnitřních prostor od šíření hluku a úniku tepla, nesmí chybět čistící zóny, způsoby otvírání musí být čitelné, osvětlení nevtíravé a bezpečnost nechtěného proniknutí do vnitřního prostoru na odpovídající úrovni.

15 Kovové vstupní dveře

16

17 Zádveří

18 Krytý vstup do domu Prostor před vstupem by měl poskytovat i ochranu před nepřízní počasí

19 Přístřešek

20 ŘEZ VCHODOVÝCH DVEŘÍ S PRAHEM Z PLASTOVÉHO ROFILU ZENDOW Jelikož jsou vchodové dveře nejvíce zatěžovaným plastovým výrobkem, jsou na ně kladeny mnohem větší nároky na konstrukční pevnost. Všechny rohové spoje tohoto dveřního profilu jsou speciálně zpevněny pomocí přídavných plastových svařitelných spojů. Tyto spoje jsou vsazeny a upevněny do krajů profilů před jejich svařením tak, aby došlo při svařovacím procesu rovněž ke svaření těchto plastových spojů po celé jejich délce, čímž dojde k jejich několikanásobnému zpevnění.

21 Plastové rámy

22 Plastové a kovové rámy

23 Návod na použití

24 Dveře

25 Montáž a seřízení

26 Údržba a čištění hliníkových oken Hliníková konstrukce a skleněná výplň se myjí mýdlovou vodou (pH mezi 5 a 8). Nepoužívat rozpouštědla (benzín, aceton), zásadité výrobky (např. na bázi čpavku), kyselé výrobky (na bázi kyseliny sírové apod.) nebo brusné prostředky (kovová vlna nebo brusný papír). Čištění AL konstrukce venkovské oblasti, kde prší, provádíme 2x ročně. V průmyslovém prostředí, v blízkosti pobřeží nebo plaveckých bazénů, provádíme čištění 4x ročně. Díly, které nejsou vystaveny dešti, musí být čištěny 4x ročně. UPOZORNĚNÍ Ochranné fólie je lépe z hliníkových profilů odstranit do 3 měsíců od dodání výrobku

27 Celoplechové dveře

28 Vchodové dveře

29 Rámové dveře z kovových profilů

30 Montáž a demontáž Příklad výměny dveří FAST

31 Demontáž vstupních dveří FAST Demontovaná zdvojená okna

32 Demontáž vstupních dveří FAST

33 Montáž dveří chodby FAST nadsvětlík 1

34 Montáž dveří chodby FAST 1 2

35 Osazování dveří 1

36 Osazené dveře 1 3 2

37 Mříže pevné, otvíravé

38 Mříže pevné a pohyblivé Mříže se umisťují na stavební objekty hlavně proto, aby přesvědčivě informovaly o jejich dokonalé pasivní ochraně. Podle toho se mříže konstrukčně řeší jako pevné, nebo jako mobilní –Pevné mříže se zabudovávají nosné stavební konstrukce –Mobilní působí jako zdvojené zamykání vstupů do objektu.

39 Nabídka mříží

40 Mříže domovní

41 Mříže skládací

42 Mříže sklepní

43 Posuvná mříž

44 Mříže okrasné

45 Jednoduchá úprava ochranných mříží

46 Kovová mříž vhodně rozděluje venkovní i vnitřní prostor

47 Dveře s mříží=zdvojené zamykání

48 Vrata průmyslová i domovní

49 Otvírání velkých vrat se neobejde bez motorového pohonu a bez automatiky Průmyslová vrata

50 Vrata skladu Automatika nebo prosté závěsné plachty řeší otvírání i bezpečnost přepravy materiálu

51 Vrata K moderní hale patří přepravní vrata s mobilní rampou a izolačním rámem

52 Hydraulické zvedání ramp

53 MARKÝZY stínění, mobilita

54 Zádveří se stíněním Vysouvací stínění

55 Stínění


Stáhnout ppt "KOVOVÁ OKNA, DVEŘE a VRATA E-learningová studijní podpora předmětu Pozemní stavitelství III Prezentace kapitoly 4.3 CZ 04.01.3/3.2.15.2/0326."

Podobné prezentace


Reklamy Google