Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

169 000 obyvatel Město střední velikosti – srovnatelné s Lincem, Řeznem či Turku 567 000 obyvatel v regionu 2 univerzity: přibližně 18 000 studentů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "169 000 obyvatel Město střední velikosti – srovnatelné s Lincem, Řeznem či Turku 567 000 obyvatel v regionu 2 univerzity: přibližně 18 000 studentů."— Transkript prezentace:

1

2

3 obyvatel Město střední velikosti – srovnatelné s Lincem, Řeznem či Turku obyvatel v regionu 2 univerzity: přibližně studentů Bohatá historie, město založeno v r největší synagoga na světě Plzeň?

4 Bohatá kulturní nabídka, silná festivalová tradice (divadlo, film, hudba) Regionální ekonomické a finanční centrum se silnou průmyslovou tradicí Plzeň – hlavní město piva Partnerská města: Řezno (D), Lutych (B), Takasaki (J) Partnerské EHMK 2015: Mons (B) Plzeň?

5 Problémy: Nedostatečná kulturní infrastruktura Špatný technický stav stávající infrastruktury Město je rozdělené řekami a silničními průtahy na šest částí Nedostatečně využitý potenciál řek Kvalifikovaná pracovní síla odchází do Prahy 10 % obyvatel tvoří cizinci, ale Plzeň přesto není multikulturním městem Plzeň?

6 prestižní značka a jedinečná příležitost pro město 27 let historie projektu EHMK, s nimiž bude Plzeň nejvíce srovnávána: Evropské hlavní město kultury?

7 2006 – Rada Evropy vyhlašuje, že se v r bude EHMK konat v ČR a Belgii 2007 – Zastupitelstvo města Plzně schvaluje záměr kandidovat 2009 – Oficiální vyhlášení soutěže v ČR, kandidují: Hradec Králové, Ostrava, Plzeň 2010 – 2. kolo soutěže: Ostrava a Plzeň 2010 – 8. září mezinárodní porota vybírá Plzeň jakožto EHMK – 19. května je Plzeň – EHMK 2015 potvrzena Radou ministrů Plzeňské kroky vedoucí k titulu Evropské hlavní město kultury 2015

8 Plzeň Evropským hlavním městem kultury 2015 V Í T Ě Z N Á P Ř I H L Á Š K A T I T U L E H M K S P O L U P R Á C E na všech úrovních R O K PLZEŇ jako EVROPSKÁ KULTURNÍ METROPOLE P O R O C E O B Y V A T E L É M Ě S T A P Ř Í P R A V A Programu rozvoje kultury

9 Očekávané přínosy úspěšného projektu rozšíření kulturní nabídky, pozitivní kvalitativní změny profesionalizace kulturních operátorů, jejich navázání na evropské sítě regenerace města doplnění kulturní infrastruktury zlepšení povědomí o městě v evropském měřítku zlepšení image města zlepšení sociální situace (menšiny) výrazný nárůst cestovního ruchu s pozitivními ekonomickými dopady

10 Děkujeme Vám za pozornost! Mgr. Petr Šimon, manažer zahraničních projektů Mgr. Petr Šimon manažer zahraničních projektů


Stáhnout ppt "169 000 obyvatel Město střední velikosti – srovnatelné s Lincem, Řeznem či Turku 567 000 obyvatel v regionu 2 univerzity: přibližně 18 000 studentů."

Podobné prezentace


Reklamy Google