Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž. K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž. K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…"— Transkript prezentace:

1 Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž

2 K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…

3 Narodil se ve Smiljanu z 9. na 10. července, 1856. Studoval Polytechnickou fakultu ve Štýrském Hradci. Pracoval v Budapešti, Paříži a New Yorku. Začal samostatně vynalézat, pracoval s významnými lidmi.

4 Střídavým proudem byl fascinován již během studií. První motor na střídavý proud – Štrasburk. Transformátor, Teslova cívka. Tyto vynálezy se dnes používají ve zdokonalené podobě.

5 Světová výstava v Chicagu byla jako první osvětlena elektrickým proudem. Výstavba elektrárny na Niagarských vodopádech – začátek elektrifikace Ameriky.

6 Bezdrátovou komunikaci si nechal patentovat, 1895. Ze své laboratoře v Coloradu - bezdrátový přenos na tisíc mil. Na tomto základu je dnešní rádio i televize.

7 Dálkově řízená loďka – první dálkově ovládané zařízení, 1898. Na tomto základu jsou dnešní dálkově řízená letadla, střely.

8 Základem je Teslova cívka. Při svých pokusech rozsvěcoval vakuové trubice. Pro malou účinnost se tento způsob neujal. Bylo to jeho celoživotní dílo. Pro tyto účely využíval Wardenclyffskou věž.

9 Na konci života vyvíjel paprsky smrti jako obranný mechanismus. Této myšlenky bylo využito v americkém projektu hvězdných válek.

10 Ke konci života byl uznávaný mnoha vědci, osobnostmi. K jeho 75. narozeninám mu blahopřál i Albert Einstein, jehož teorii nevěřil. Zemřel 7. ledna 1943 v hotelu New Yorker, bylo mu 86 let.

11 http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_teslahttp://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_tesla, volné dílo http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_teslahttp://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_tesla, volné dílo http://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla7.htmhttp://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla7.htm, volné dílo http://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla10.htmhttp://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla10.htm, volné dílo http://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla16.htmhttp://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla16.htm, volné dílo http://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla13.htmhttp://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla13.htm, volné dílo Tales of Future Past, Tesla‘s Death Ray, http://davidszondy.com/future/tesla/teslaray.htm http://davidszondy.com/future/tesla/teslaray.htm http://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla6.htmhttp://www.kerryr.net/pioneers/gallery/ns_tesla6.htm, volné dílo


Stáhnout ppt "Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž. K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…"

Podobné prezentace


Reklamy Google