Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž. K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž. K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…"— Transkript prezentace:

1 Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž

2 K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…

3 Narodil se ve Smiljanu z 9. na 10. července, Studoval Polytechnickou fakultu ve Štýrském Hradci. Pracoval v Budapešti, Paříži a New Yorku. Začal samostatně vynalézat, pracoval s významnými lidmi.

4 Střídavým proudem byl fascinován již během studií. První motor na střídavý proud – Štrasburk. Transformátor, Teslova cívka. Tyto vynálezy se dnes používají ve zdokonalené podobě.

5 Světová výstava v Chicagu byla jako první osvětlena elektrickým proudem. Výstavba elektrárny na Niagarských vodopádech – začátek elektrifikace Ameriky.

6 Bezdrátovou komunikaci si nechal patentovat, Ze své laboratoře v Coloradu - bezdrátový přenos na tisíc mil. Na tomto základu je dnešní rádio i televize.

7 Dálkově řízená loďka – první dálkově ovládané zařízení, Na tomto základu jsou dnešní dálkově řízená letadla, střely.

8 Základem je Teslova cívka. Při svých pokusech rozsvěcoval vakuové trubice. Pro malou účinnost se tento způsob neujal. Bylo to jeho celoživotní dílo. Pro tyto účely využíval Wardenclyffskou věž.

9 Na konci života vyvíjel paprsky smrti jako obranný mechanismus. Této myšlenky bylo využito v americkém projektu hvězdných válek.

10 Ke konci života byl uznávaný mnoha vědci, osobnostmi. K jeho 75. narozeninám mu blahopřál i Albert Einstein, jehož teorii nevěřil. Zemřel 7. ledna 1943 v hotelu New Yorker, bylo mu 86 let.

11 volné dílo volné dílo volné dílo volné dílo volné dílo volné dílo Tales of Future Past, Tesla‘s Death Ray, volné dílo


Stáhnout ppt "Jana Gallistlová, IX.A Mgr. Jan Kříž. K tomuto téma jsem se dostala… Tuto práci jsem si vybrala, protože… Jak jsem pracovala na textové části…"

Podobné prezentace


Reklamy Google