Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Teslovy experimenty a teorie. Obsah  Historie  Vynálezy  Experimenty  Philadelphský experiment  Teslův transformátor  Závěr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Teslovy experimenty a teorie. Obsah  Historie  Vynálezy  Experimenty  Philadelphský experiment  Teslův transformátor  Závěr."— Transkript prezentace:

1 Teslovy experimenty a teorie

2 Obsah  Historie  Vynálezy  Experimenty  Philadelphský experiment  Teslův transformátor  Závěr

3 Historie  1856-1943  Narodil v Chorvatsku, tehdy součástí Rakousko-Uherska  Elektroinženýr  Studoval: Fyziku a matematiku na polytechnice v Gratzu Filozofii na Pražské univerzitě  Pracoval jako elektroinženýr v Budapešti, a potom ve Francii a v Německu

4 Historie  Přestěhoval do Spojených států, kde pracoval pro Thomase Alvu Edisona  Tesla viděl budoucnost ve střídavém přenosu elektřiny ale Edison obhajoval méně výhodný stejnosměrný

5 Vynálezy Ty které známe:  Vytvořit rotující magnetické pole -> střídavý indukční motor, střídavý přenos elektřiny  Bezdrátové spojení -> wi-fi, rádio, tv, bluetooth …  Teslův transformátor - je vysokofrekvenční vzduchový transformátor generující velmi vysoké napětí

6 Experimenty  Skoro všechny Teslovy experimenty FBI zabavila, zcenzurovala a skryla před lidstvem  Mezi nějaké patří: létající talíře na elektrický pohon "volná" energie alternativní fyzika "éteru" Teslova Dynamická teorie gravitace  Tyto experimenty jsou utajené z důvodu zneužití  Avšak fakta a teorie o nějakých experimentech unikla

7 PHILADELPHSKÝ EXPERIMENT  25. července 1943  Armádní projekt ve kterém se pokusily zneviditelnit loď  Za účasti největších vědců tehdejší doby jako Albert Einstein, Nikola Tesla a John Von Neuman bylo zjištěno, že na to, aby se těleso stalo neviditelným je potřeba takové těleso zrychlit na vyšší rychlost než je rychlost světla.

8 PHILADELPHSKÝ EXPERIMENT  Tady se ale objevuje jeden obrovský protiklad. Žádné existující hmotné těleso na této planetě nemůže překročit tuto rychlost.  Prostě to nejde, takové těleso by totiž bylo zničeno.  Ale pokud by kolem takového tělesa rotovalo pole elektromagnetických částic větší rychlostí než je rychlost světla, nastal by zcela stejný efekt. Pomocí zcela výjimečných obrovských generátorů bylo možno takové elektromagnetické pole kolem pokusné námořní lodě(USS ELDRIDGE) vytvořit.

9 PHILADELPHSKÝ EXPERIMENT  Na základě takových poznatků byla o několik roků později provedena teleportace tisíce tunové námořní lodě na vzdálenost asi 500 mil. Tato loď byla údajně na několik hodin neviditelná a přenesena do jiného rozměru.  Po tomhle (ne prvním a posledním pokusu) se vrátili zpět do reálné doby jen někteří členové posádky - buď zcela v plamenech, nebo úplně šílení. Lidé, kteří se něčeho takového zúčastnili měli další život velice strašný.

10 Teslův transformátor  Základní částí je vysokonapěťový transformátor, dodávající budící napětí. Primární cívka s malým počtem závitů spolu s kondenzátorem C tvoří paralelní rezonanční obvod, který je naladěn na stejný kmitočet jako sekundární cívka. Jiskřiště plní funkci spínače. Sekundární cívka s vysokým počtem závitů je umístěna v ose primární cívky. Její rezonanční kmitočet závisí na její indukčnosti, parazitní mezizávitové kapacitě a na případné přídavné kapacitě v podobě kovového toroidu nebo koule Cs.

11 Teslův transformátor  Tesla zamýšlel využít transformátor pro dálkový přenos energie. Vzhledem k obtížím se zpětnou přeměnou vysokofrekvenční energie, složitostí jejího směrování, nízké účinnosti přenosu a velkým ztrátám vlivem vyzařování, silnému rušení veškerého rádiového spektra atd. se tento přenos průmyslově nevyužívá. Dosti je však oblíbené jeho využívání ve formě speciálního efektu - například na některých koncertech.

12 Závěr „Věda je jen perverzí, pokud jejím nejvyšším cílem není lepší lidstvo.“ [Nikola Tesla]  Zajímavé odkazy: http://elektronika.kvalitne.cz/VN/tesla/tesla.html http://www.pokusy.chytrak.cz/pokusy.htm http://rayer.ic.cz/teslatr/teslatr.htm http://www.upramene.cz/energie/view.php?cisloclanku=2006121001

13 Konec


Stáhnout ppt "Teslovy experimenty a teorie. Obsah  Historie  Vynálezy  Experimenty  Philadelphský experiment  Teslův transformátor  Závěr."

Podobné prezentace


Reklamy Google