Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Present simple 2 Anotace: Opakování učiva „present simple“. Žá ci opakují učivo přítomný čas prostý. Procvičují si pořadí slov ve větách. Uči se.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Present simple 2 Anotace: Opakování učiva „present simple“. Žá ci opakují učivo přítomný čas prostý. Procvičují si pořadí slov ve větách. Uči se."— Transkript prezentace:

1 Název: Present simple 2 Anotace: Opakování učiva „present simple“. Žá ci opakují učivo přítomný čas prostý. Procvičují si pořadí slov ve větách. Uči se jednoduché tvorbě otázek. Autor: Mgr. Jan Vala DiS. Jazyk: Angličtina – čeština Očekávaný výstup: Umí rozpoznat přítomný čas prostý. Dokáže vytvářet z oznamovací věty otázku. Osvojuje si používání DO/DOES. Klíčová slova: Present simple, DO/DOES, questions, otázka, přítomný čas prostý Rozvíjené klíčové kompetence: KP, KU Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: výklad Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – druhý Ročník: devátý Celková velikost: Registračn í č í slo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3712 Š kola – adresa: Základní škola T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Na Brněnce 1, Ivančice, okres Brno-venkovwww.zstgmivancice.cz zstgmasaryka@seznam.czwww.zstgmivancice.czzstgmasaryka@seznam.cz Š ablona: III/2 č. 12 Ověřen í ve výuce (dne): 5. 10. 2012Pořadov é č í slo hodiny: 14. hodina Tř í da: 9. BPředmět: Anglický jazyk Digitální učební materiál naleznete v on-line verzi na...

2 Present simple – question (otázka) Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.2 DO DOES A/ Otázku vytvoříme pomocí tzv.pomocného slovesa DO nebo DOES DOESHE, SHE, IT B/ DOES se používá u HE, SHE, IT S(ES) se odstraní C/ Koncovka –S(ES) se odstraní! She often goes there with her boyfriend. DOESgo? DOES she often go there with her boyfriend?

3 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.3 Make the questions  I go to bed early.  We work very hard.  You like fishing.  He eats chicken every Sunday.  We like animals a lot.  I go out every Saturday.  They run for the bus every day.  Do  Do I go to bed early?  Do  Do we work very hard?  Do  Do you like fishing?  Does  Does he eat chicken every Sunday?  Do  Do we like animals a lot?  Do  Do I go out every Saturday?  Do  Do they run for the bus every day?

4 When How Where What Which Why Who Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.4 Wh…. questions Kdo Co Jak Proč Kde Kdy Koho,čí

5 5 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.  Používejte usnadnění: pan DOES  Pokud se ve větě objevuje pan DOES nesmí mít sloveso koncovku.... Does she to the cinema? Mr. DOES grammar GO / GOES

6 Citace:  Použité obrázky jsou dostupné pod licencí Microsoft Office (verze 2003, 2007, 2010) na http://office.microsoft.comhttp://office.microsoft.com  Textový obsah je čerpán z publikace PROJECT 4 Oxford University Press, Tom Hutchinson, ISBN 0-19-436541-7 6 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.


Stáhnout ppt "Název: Present simple 2 Anotace: Opakování učiva „present simple“. Žá ci opakují učivo přítomný čas prostý. Procvičují si pořadí slov ve větách. Uči se."

Podobné prezentace


Reklamy Google