Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Present continuous x simple Anotace: Prezentace sloužící pro opakování učiva 8.ročníku-present continuous x simple. Učelem je opakovat a rozeznávat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Present continuous x simple Anotace: Prezentace sloužící pro opakování učiva 8.ročníku-present continuous x simple. Učelem je opakovat a rozeznávat."— Transkript prezentace:

1 Název: Present continuous x simple Anotace: Prezentace sloužící pro opakování učiva 8.ročníku-present continuous x simple. Učelem je opakovat a rozeznávat průběhový čas od prostého přítomného času. Autor: Mgr. Jan Vala DiS. Jazyk: Angličtina-čeština Očekávaný výstup: Žák pozná průběhový a prostý děj, umí používat tyto časy, dokáže vysvětlit použití časů přít., zvládá doplnění chybějících koncovek. Klíčová slova: Present continuous, přítomný čas průběhový, present simple, přít.č.prostý Rozvíjené klíčové kompetence: KP, KU Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: výklad Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – druhý Ročník: devátý Celková velikost: Registračn í č í slo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3712 Š kola – adresa: Základní škola T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Na Brněnce 1, Ivančice, okres Brno-venkovwww.zstgmivancice.cz zstgmasaryka@seznam.czwww.zstgmivancice.czzstgmasaryka@seznam.cz Š ablona: III/2 č. 12 Ověřen í ve výuce (dne): 27. 9. 2012Pořadov é č í slo hodiny: 11. hodina Tř í da: 9. BPředmět: Anglický jazyk Digitální učební materiál naleznete v on-line verzi na...

2 Present continuous x simple Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.2  děj, který se odehrává právě tehdy, kdy o něm mluvíme  Pro zdůraznění přítomného průběhového času často používáme příslovce: NOW - NOW – teď JUST NOW - JUST NOW – právě teď AT THE MOMENT - AT THE MOMENT– v tuto chvíli Průběhový čas - continuousProstý čas - simple  děj, který se odehrává opakovaně, pravidelně  Pro zdůraznění přítomného prostého času často používáme příslovce: usually usually– obvykle every every – každý sometimes sometimes– někdy always always– vždy never never– nikdy

3 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.3 are having We are having toast for breakfast now. is snowing It is snowing at the moment. are playing My parents are playing volleyball just now. has He has got birthday every year. s It often rains in autum. s He always plays football on Saturday morning.

4 Choose the right answer Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.4 Mother often (makes / ) this kind of salad. At present Sally (studies / ) medicine. We ( / are going) with Sam to Italy in summer. She usually (sits / ) at back. Our family (gets / ) up at eight on Sundays. You ( / are waiting) for somebody? We (wash / ) our hands before every meal. Can you hear the bell? The lesson ( / is beginnig). Joan ( / is playing) in the garden now. In the evenings you (watch / ) TV is making is studying go is sitting is getting wait are washing begins plays are watching

5 Citace:  Použité obrázky jsou dostupné pod licencí Microsoft Office (verze 2003, 2007, 2010) na http://office.microsoft.comhttp://office.microsoft.com  Textový obsah je čerpán z publikace PROJECT 4, Oxford University Press, Tom Hutchinson, ISBN 0-19-436541-7 5 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá Autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Jan Vala DiS.


Stáhnout ppt "Název: Present continuous x simple Anotace: Prezentace sloužící pro opakování učiva 8.ročníku-present continuous x simple. Učelem je opakovat a rozeznávat."

Podobné prezentace


Reklamy Google