Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Otázky z fyziologie – přednášky 1. etapa studia školní rok 2000 - 2001 FTK UP Olomouc.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Otázky z fyziologie – přednášky 1. etapa studia školní rok 2000 - 2001 FTK UP Olomouc."— Transkript prezentace:

1 Otázky z fyziologie – přednášky 1. etapa studia školní rok 2000 - 2001 FTK UP Olomouc

2 Otázky z přednášek z fyziologie.Anabolismus a katabolismus, pracovní účinnost, spalné teplo, respirační kvocient. Faktory, ovlivňující intenzitu metabolismu..Bazální metabolismus (povrch těla, věk, pohlaví, dieta), klidový výdej energie - MET. Energetická bilance, energetický výdej, energetický ekvivalent. Hodnocení pracovní intenzity. Energetické hodnoty jednotlivých činností (zaměstnání, volný čas, sport). Hypokineze..Intermediáty. Makroergní fosfáty. Koenzymy, kofaktory. Oxidace, redukce. Flavoprotein-cytochromový systém. Respirační řetězec..Glykolýza. Glykogen, glukóza. Glukoneogeneze. Klasifikace a látková výměna sacharidů. Využití glukózy buňkami (transportní proteiny, inzulín). Fosforylace a katabolismus glukózy..Anaerobní glykogenolýza). Produkce energie.

3 Otázky z přednášek z fyziologie..Cyklus kyseliny citrónové. Energetický zisk aerobní glykolýzy. Fosforyláza. Zásobní substráty. Metabolismus sacharidů v klidu, při tělesné práci a v průběhu zotavení..Typy tuků. Mastné kyseliny. Mobilizace tuků z tukových zásob. Regulace metabolismu triglyceridů. Tvorba acyl-koenzymu A. Transport acyl-karnitinu..Beta-oxidace mastných kyselin a její energetický zisk..Plazmatické lipidy a jejich transport. Ketolátky a ketóza..Faktory ovlivňující sacharidový metabolismus během tělesné práce (intenzita zatížení, trvání práce, typ zátěže, trénovanost, dieta, pohlaví, prostředí). Regulace glykogenolýzy v kosterních svalech. Laktát a anaerobní práh..Metabolismus bílkovin.

4 Otázky z přednášek z fyziologie.Žlázy s vnitřní sekrecí. Účinky a sekrece hormonů. Transport a mechanismus působení různých druhů hormonů. Systém zpětné vazby..Hypotalamo-hypofyzární systém. Produkce hormonů adenohypofýzy a neurohypofýzy v klidu, při práci a během zotavení.Hormony kůry nadledvin v klidu, při tělesné práci a v průběhu zotavení..Hormony dřeně nadledvin. Produkce hormonů dřeně nadledvin, při práci a během zotavení.Inzulín a glukagon. Regulace metabolismu sacharidů v klidu, při práci a během zotavení..Hormony štítné žlázy. Produkce hormonů štítné žlázy v klidu, při práci a během zotavení.

5 Otázky z přednášek z fyziologie.Regulace metabolismu vápníku a fosfátů. Metabolismus kostí a jeho regulace..Reprodukční systémy muže a ženy..Hormonální sekrece srdce, jater, ledvin, endotelu cévní stěny a stěny zažívacího traktu. Difúzní endokrinní systém. •11 otázek - metabolismus •9 otázek - žlázy s vniřní sekrecí

6 •Přihláška ke zkoušce na předepsaném formuláři minimálně týden před termínem zkoušky •Odhlášení od zkoušky (závažné důvody) nejméně 3 dny před termínem zkoušky, jinak termín propadá (známka nedostatečně) •4 otázky –Přednášky –Fyziologie –Fyziologie zátěže –Praktická cvičení (na základě zápočtu)

7 TERMÍNY ZKOUŠENÍ  Květen  Červen  Srpen  Září      -


Stáhnout ppt "Otázky z fyziologie – přednášky 1. etapa studia školní rok 2000 - 2001 FTK UP Olomouc."

Podobné prezentace


Reklamy Google