Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola, Liberec, Křížanská 80, p. o. Vypracoval:Mgr. Kateřina Müllerová Výukový cíl: Motivace, úvodní prezentace k tématu, podpora fáze evokace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola, Liberec, Křížanská 80, p. o. Vypracoval:Mgr. Kateřina Müllerová Výukový cíl: Motivace, úvodní prezentace k tématu, podpora fáze evokace."— Transkript prezentace:

1 Základní škola, Liberec, Křížanská 80, p. o. Vypracoval:Mgr. Kateřina Müllerová Výukový cíl: Motivace, úvodní prezentace k tématu, podpora fáze evokace a učení Vhodné pro ročník, předmět: 7. třída Předpokládaná délka: 15-20 min. Poznámky k organizaci výuky: -

2 POZNÁVÁNÍ ŠELEM LASICOVITÝCH

3 ÚVODEM  Tato prezentace je určena všem, kteří si chtějí zábavnou formou zopakovat své znalosti o lasicovitých šelmách.  Po kliknutí myší na obrázek šelmy, se vám zobrazí její celý název. Po kliknutí na správnou odpověď dojde k jejímu zvýraznění.V prezentaci se pohybujte otáčením kolečka myši.  Přeji hodně úspěchu při řešení. V poznámkách pod čarou si můžete přečíst zajímavosti o těchto šelmách.

4 (1) LASICE HRANOSTAJ Jejích kožešin se užívalo pod názvem hermelín. 1.Její kůže se užívala na královská roucha. Vyberte správnou odpověď: (více odpovědí může být správně) 3.Srst této šelmy je v zimě celá bílá. 2.Má černě zbarvený konec ocasu. 4.Je větší než lasice kolčava.

5 (2) JEZEVEC LESNÍ Vyberte správnou odpověď: (více odpovědí může být správně) 2.Patří mezi ploskochodce. 1.Je to největší lasicovitá šelma. 3.Loví ve dne. 5.Srst této šelmy je v zimě celá bílá. 4.Upadá do zimního spánku. 6.Nepohrdne ani slimákem ani kořínky, je to všežravec. Ploskochodci našlapují na celá, lysá, chodidla.

6 (3) KUNA skalní lesní Vyberte správnou odpověď: (více odpovědí může být správně) 2.Tyto dva druhy se liší zbarvením skvrny na hrdle. 1.Dosahuje velikosti kočky domácí. Proniká do měst, můžeme ji nalézt i v centru Prahy.

7 (4) LASICE KOLČAVA Vyberte správnou odpověď: (více odpovědí může být správně) 2.Pronásleduje hlodavce do děr. 1.Je to nejmenší lasicovitá šelma. 3.Sídlí i v opuštěných norách. 4.Upadá do zimního spánku. 6.Dosahuje velikosti asi 20 cm. 5.Její srst mění v zimě barvu. Její tvar těla a velikost jí umožňují pronikat i do malých skulin za potravou.

8 (5) TCHOŘ TMAVÝ Vyberte správnou odpověď: (více odpovědí může být správně) 2.Chrání se páchnoucí tekutinou. 1.Loví především v noci. 3.Páchnoucí tekutinou značkuje území. 4.Upadá do zimního spánku. 6.Živí se hlavně myšmi, křečky a žábami. 5.V létě žije v lesích a v zimě blízko lidí. Díky páchnoucí tekutině se vžilo rčení „páchne jako tchoř“.

9 (6) VYDRA ŘÍČNÍ Je dokonale přizpůsobena životu ve vodě. Ocas při plavání používá jako kormidlo. Vyberte správnou odpověď: (více odpovědí může být správně) 2.Mezi prsty nemá blány. 1.Má uzavíratelné nosní otvory a ušní boltce. 3.Srst má stále mastnou.

10 KONEC

11 ZDROJE OBRÁZKŮ: Úvodní obrázek: LANDGRAF. Fischotter, Lutra Lutra.JPG [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fischotter,_Lutra_Lutra.JPG 1.HILLEBRAND. Mustela erminea upright.jpg [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Mustela_erminea_upright.jpg NEZNÁMÝ AUTOR. Kurzschwanzwiesel im Winterfell.JPG [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kurzschwanzwiesel_im_Winterfell.JPG 2.BADGERHERO. Badger-badger.jpg [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Badger-badger.jpg 3.ČÍČEL. Martes foina.gif [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Martes_foina.gif KROPIVNIK. Martes martes crop.jpg [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Martes_martes_crop.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Martes_martes_crop.jpg 4.LAW. Mustela nivalis -British Wildlife Centre-4.jpg [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Mustela_nivalis_-British_Wildlife_Centre-4.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Mustela_nivalis_-British_Wildlife_Centre-4.jpg 5.TRIMMING. Polecat pair geograph.co.uk. 2009035.jpg [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polecat_pair_geograph.co.uk._2009035.jpg 6.ATIRADOR. Otter in winter.jpg [online]. [cit. 3.1.2013]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Otter_in_winter.jpg


Stáhnout ppt "Základní škola, Liberec, Křížanská 80, p. o. Vypracoval:Mgr. Kateřina Müllerová Výukový cíl: Motivace, úvodní prezentace k tématu, podpora fáze evokace."

Podobné prezentace


Reklamy Google