Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kontaktní údaje Římskokatolická farnost Vlachovice

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kontaktní údaje Římskokatolická farnost Vlachovice"— Transkript prezentace:

1 Instrukce pro uživatele farní chalupy Farnosti Vlachovice ve Vrběticích na vrchu Vaňatka

2 Kontaktní údaje Římskokatolická farnost Vlachovice
P. Vavřinec Černý - farář Vlachovice 66 IČO : Web : Telefon (GSM brána fara): Mobil (P. Vavřinec Černý): Mobil (p. Jan Ambrůz) :

3 Poloha fary ve Vlachovicích
Farní úřad Obecní úřad směr Vrbětice Slavičín

4 Trasa od vlakového nádraží
Vlakové nádraží

5 Mapa k chalupě Farská chalupa

6 Trasa na chalupu – křižovatka Vrbětice
Chalupa Obchod Chalupa Bohuslavice nad Vláří Vlachovice Ve Vrběticích přejedete přes most do vesnice a za mostem ... ... přijedete na další křižovatku, vpravo je obchod, ale na chalupu odbočíte doleva.

7 Trasa na chalupu Chalupa Potom odbočíte doprava ...
... a budete stoupat směrem k lesu.

8 Trasa na chalupu Rozcestí Vaňatka
Projedete lesem a přijedete na rozcestí. Když se podíváte vlevo ... ... vidíte chalupu, jste u cíle.

9 Hlavní vchod Chodba a vstup na půdu
Hlavní vchod zatím nevypadá příliš vábně, když otevřete ... ... vstoupíte do vstupní chodby, dveře vlevo (které nevidíte) vedou do kuchyně, další, které už vidíte vedou do jídelny, dveře v čele vedou na prostornou půdu, kde lze v létě i spát či při horším počasí dělat i různé hry...

10 Hlavní rozváděč elektro
Když obejdete chalupu od hlavního vchodu doleva, naleznete toto. Další pokyny viz níže.

11 Kuchyně V kuchyni je základní vybavení, utěrky a ručníky si vezměte vlastní. Kromě těchto kamen je zde, pro menší vaření, i elektrický sporák.

12 Ložnice Spacáky si musíte vzít vlastní.

13 Jídelna Letní sezení

14 Sociální zařízení Sociální zařízení
Tento krytý ochoz lze použít v případě nepříznivého počasí. Odtud se vstupuje do klubovny (to okno vlevo.), další dveře jsou do WC a sprch a poslední dveře jsou do komory na úklidové věci.

15 WC, sprchy

16 Možnosti Možnost nákupu potravin, zeleniny a ovoce ( mimo maso , dle dohody ) a objednání pečiva, mléka v prodejně potravin paní Obadalová Vrbětice, tel: Prodejna viz foto výše. V létě možnost koupání – koupaliště Vlachovice Možnost sauny, masážní vany, ergometrická kola, masáže, půjčovna horských kol – další informace na OÚ Vlachovice tel Možnost prohlídky chovu skotu a ovcí ing. Pavel Šeliga, po telefonické dohodě tel…………………. Možnost prohlídky chovu koní ing. Miroslav Ševčík, po telefonické dohodě tel…………………. Možnost turistických tras – viz mapy Možnost pěší tůry na Poutní místo Hložec ( viz rozcestník u chalupy ) Možnost pěší tůry na hrad Brumov ( viz rozcestník u chalupy ) Možnost pěší tůry na Horský hotel Jelenovská ( viz rozcestník u chalupy )

17 Při příjezdu Příjemný pobyt.
Vyzvednout klíče od objektu – po telefonické dohodě buď na faře u P. Vavřince Černého ( ) nebo u p. Ambrůze ( ) Po příchodu na chalupu ( v letním období ) zapnout hlavní jistič elektro ve venkovním rozváděči na zadní straně chalupy. Zapsat stavy elektroměru do knihy spotřeby elektro uložené ve skříňce na chodbě, taktéž zapsat počet osob. Provést vizuální kontrolu objektu a případné závady zapsat do knihy předání ve výše uvedené skříňce. Závažné závady ( netekoucí voda, nejde elektřina atd. ) bránící provozu nahlásit na kontaktní telefon. Zapnout v sociálním zařízení elektrický ohřívač vody a odpustit vodu v kuchyni a umývárnách. Odkrýt parní uzávěry na odsávacím potrubí od sociálního zařízení ( na zadní straně objektu ). Zapnout v kuchyni lednici, případně mrazák. Příjemný pobyt.

18 Při odjezdu Nashledanou.
Celkový úklid chalupy a okolí, včetně zahrady. Provést úklid sociálního zařízení, včetně dezinfekce. Vypnout elektrický ohřívač vody a uzavřít parní uzávěry na odsávacím potrubí ( na zadní straně objektu ). V kuchyni umýt a uklidit nádobí, vypnout lednici a umýt vodou s octem, vyklidit všechny zbylé potraviny. Zavřít a zabezpečit všechny okna i na půdě. Vymést popel a zkontrolovat ohniště v lokálních topidlech. Na zahradě uklidit ohniště a okolí tohoto ( zbytky dřeva, papíry, láhve atd. ) Zamést terasu a schody. V zimním období ( listopad – březen ) nastavit elektrická topidla v kuchyni a sociálním zařízení termostatem na stupeň 3 ( vypínač musí být v zapnuté poloze ) !!!!!!!!!! Vypnout všechny elektrospotřebiče ( světla, lednice, mrazák, mikrovlnná trouba, varná konvice atd. ) vytáhnout ze zásuvek, lednici nechat otevřenou. Zapsat stavy elektroměru do knihy spotřeby elektro uložené ve skříňce na chodbě, spočítat rozdíl stavů elektroměru a tyto opsat pro provedení vyúčtování. V letním období vypnout hlavní jistič, v zimním období v žádném případě nevypínat hlavní jistič z důvodu temperování objektu, proti zamrznutí vody v kuchyni a sociálním zařízení !!!!!!!!!!!!! Uzamknout všechny dveře a klíče zavěsit do skříňky v kuchyni. Uzamknout hlavní vchod, vrátit klíče a provést vyúčtování. Nashledanou.

19 Kontejnery pro uložení tříděného domovního odpadu ( sklo, kov )
Odpad můžete dát do kontejnerů ve Vrběticích, třeba při odjezdu

20 Likvidace odpadů Papír - je možno spálit
Sklo, plechovky uložit do kontejnerů na sklo a plechovky, viz foto Vrbětice Bioodpad, zbytky jídel, zbytky z kuchyně, rozložitelný odpad uložit do vykopané jámy a tuto při odchodu zahrnout zeminou Plasty při příjezdu nutno vyzvednout žluté pytle na plasty, uložení těchto bude upřesněno při ukončení pobytu. Ostatní komunální odpad nutno odvézt, případně bude upřesněno provozovatelem

21 Všeobecné pokyny Topí se v lokálních topidlech, dřevo je v kůlně. V kuchyni a v ložnici může být skladováno dříví na otop pouze v omezeném množství a pouze na dobu pobytu. Zákaz sekání dříví v kuchyni a ložnici ! Při odchodu musí být zbývající otop uklizen do kůlny a v blízkosti topidel nesmí být uloženy žádné hořlavé látky. Sociální zařízení je možno používat jak vnitřní tak i venkovní. Lékárničku je nutno používat vlastní. V celém objektu je zakázáno kouřit a používat otevřený oheň ( svíčky, louče atd. ). Je zakázáno jakýmkoliv způsobem zasahovat a opravovat elektroinstalaci, používat pouze odpovídající spotřebiče schváleného typu. Vnitřní zařízení nestěhovat, je nutno uvést do původního stavu. Rozváděče elektro nezaskládávat nábytkem Rozváděč R-1 umístěný v ložnici slouží pro přední část objektu ( ložnice, kuchyň, jídelna, chodba, klubovna, venkovní prostory a půda ) Rozváděč R-2 umístěný v klubovně slouží pro sociální zařízení. Dřevo a voda je v ceně pobytu, za spotřebovanou elektrickou energii se platí dle ceníku. Táboráky je možno zřizovat pouze ve střední části zahrady a to v kamenném ohništi. Je zakázáno v prostorách zahrady a okolních pozemcích pohazovat dříví a jiné pevné části z důvodu údržby a sečení těchto ploch. Je nutno udržovat pořádek v obývaných prostorech a okolí chalupy ! Při odchodu musí být vyklizeny všechny zbylé potraviny z lednice, mrazáku a spíže.


Stáhnout ppt "Kontaktní údaje Římskokatolická farnost Vlachovice"

Podobné prezentace


Reklamy Google