Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Extreme sport´s • Když se řekne extrémní sport, většině se vybaví ty s přípojkou "ing" - například zorbing, kiteboarding, rafting či freediving. Anebo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Extreme sport´s • Když se řekne extrémní sport, většině se vybaví ty s přípojkou "ing" - například zorbing, kiteboarding, rafting či freediving. Anebo."— Transkript prezentace:

1

2 Extreme sport´s • Když se řekne extrémní sport, většině se vybaví ty s přípojkou "ing" - například zorbing, kiteboarding, rafting či freediving. Anebo i parašutismus či lezení po ledu, ale co třeba takový motokros nebo Freestyle motokros? • Motokros, který je mi velmi blízký je právě to téma, které jsem si vybrala pro svou dnešní prezentaci…

3 FREESTYLE MOTOCROSS

4 Motokros • Motokros je sport, který je pro mnohé trochu neznámý. Všichni, kteří myslí, že jsou v životě věci důležitější, mají pravdu. Pouze žijeme ne v době, kdy se lovili mamuti, ne v době válek, ale v době, kdy jsme obklopeni technikou, kdy máme hojnost, na kterou si můžeme v případech, že chceme, dosáhnout. • Samozřejmě v životě se dá jenom pracovat, starat se o rodinu, věnovat se kultuře, sportu … nebo dělat sport, který vás živí nebo váš živí oblast toho sportu. K čemu se člověk v životě rozhodne, je podmíněno lidským okolím, člověkem, který mě nebo já jeho zaujal i blízkostí sportoviště, kulturního stánku…. • V případě většiny našich dobrých motokrosových jezdců je v blízkosti někdo, kdo sám také závodí (ať už z rodiny nebo blízkých kamarádů), hned vedle domu mají motokrosovou dráhu… • Na začátku - v dětství je to hra a hrou má zůstat, to bych chtěla tento svůj názor jasně říci. Pro motocross platí základní pravidlo, že nejdříve se člověk naučí technice ježdění a potom začne pracovat na své tělesné schránce a ne naopak, ale platí, že bez minimální fyzické přípravy nejde nic….. • Pro lidičky, kteří nemají představu, co je motocross, tak je to nejnáročnější motocyklová disciplína, protože jezdec jede na 100 kg těžkém motocyklu, s ním pracuje v zatáčkách, na skocích při tepu srdce okolo 180-190 a není neobvyklé i přes 200 a to v kategorii Junior až po dobu 20minut, na 40minut v kategorii Senior a tuto dobu 2krát, plus tréninky a u velkých závodů k tomu navíc sobotní kvalifikace. Někdy se říká Profi, ale profesionál je člověk, který to má jako povolání, a také se tímto živí. To je ale přes vysokou náročnost u málo českých jezdců tento případ.

5 MX tratě • Tratě, na kterých se jezdci pohybují, jsou vždy nezpevněné, od písku, měkké až po tvrdé s kamením. • To co se v posledních letech rozvinulo, je neskutečné množství skoků, samozřejmě umělých, a různé kombinace, které jsou pro diváky atraktivní, ale pro jezdce velice náročné ba nebezpečné, a když jsi člověk představí například skokovou kombinaci na motokrosové trati v Lokti, tzv. „cesta“, kde se zranilo neskutečné množství jezdců, a nikdo nic nezměnil, tak je to na pováženou, zeptejme se, proč.

6

7 Motocykly • Motocykly jsou kapitolou sama pro sebe. • Kdysi dávno se začínalo na jednoduché 2-taktní technice, a dnes se na této technice v mládežnickém věku také začíná. Ale seniorské skupiny obsadily už pouze motocykly 4-taktní, které jsou podstatně složitější. • Kategorie 450 není náročná na údržbu (myšleno úpravy motoru, o to je důležitější podvozek motocyklu), ale na fyzickou přípravu a styl jízdy, kde divoký styl dost často končí pádem. Proto se hodně lidí diví, že o tuto královskou třídu není zájem, ale pominu-li špatnou fyzickou kondici jezdce nebo i menší postavu jezdce, vše začíná v útlém věku, kde výsledek je přednější než výkon v návaznosti na techniku jízdy a styl jízdy, kde to je na dlouho něco špatného předělat…. • Ta druhá menší kategorie 250 zase 4-taktní je určitě s menším výkonem a lehčím motocyklem jednoduší, i když jezdec musí jet razantněji, aby eliminoval menší výkon než u stoje velkého. Ten největší problém je výkon, kde se sériovým strojem není šance na přední místa v národních mistrovstvích, natož v Mistrovstvích Evropy nebo Mistrovství světa. • Úprava motocyklu obnáší vysoké finanční náklady, které se jen tak nevrátí, používají se proto legální, ale i ilegální způsoby.


Stáhnout ppt "Extreme sport´s • Když se řekne extrémní sport, většině se vybaví ty s přípojkou "ing" - například zorbing, kiteboarding, rafting či freediving. Anebo."

Podobné prezentace


Reklamy Google