Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DMDU - univerzita alternativního vzdělávání ( DMDU.webpark.cz ) DMDU.webpark.cz „Tantrický večírek“ a tantrické zkoušky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DMDU - univerzita alternativního vzdělávání ( DMDU.webpark.cz ) DMDU.webpark.cz „Tantrický večírek“ a tantrické zkoušky."— Transkript prezentace:

1

2 DMDU - univerzita alternativního vzdělávání ( DMDU.webpark.cz ) DMDU.webpark.cz „Tantrický večírek“ a tantrické zkoušky

3 Potřeby  Prostor - nejlépe s oddělenými pokoji (1 centrální).  Oblečení lehké, symbolické + šperky, šátky a květiny…  1 vonná tyčinka na 1 večer a 1 svíčka na 1 večer a jeden pár.  Masážní olej (esence), nebo krém (dost pro každého).  Polštář a 2 peřiny a 2 matrace, složené deky či jinak vyvýšené sezení.  Drobné dárky (každý za sebe), květiny - alespoň 1 čerstvá (červená) růže (vedoucí pár).  Dobré, pestré jídlo, zelený čaj (či citrónový), koření a pochutiny (dobromysl, kurkuma, čokoláda, (i kakao), med, marcipán, šlehačka, třešně či jahody či ananas, pomeranče, banány, meloun, ořechy, sušenky, zmrzlina…).  Obrazy a texty (Mistři - z linie DMDU či z Tantry, lotos, atd. ), články o Tantře z časopisu REGENERACE).

4 Role  Vedoucí pár - Mistr a Paní Mistrová (Šiva a Šakti - Mužský a Ženský princip).  Účastnický pár (muž a žena, oba heterosexuálové či jeden i oba bi., pokud možno oba Žáci či obecně alespoň základně Zasvěcení).  Samo (sta) tná účastnice (možnost spárování s volným Žákem či Zasvěceným, vzhledem k menšímu poměru žáků v DMDU prosíme upozornění co nejdříve pro možnost širšího VÝBĚRu partnera).  Samo (sta) tný účastník (možnost spárování s volnou Žákyní či Zasvěcenou, prosíme upozornění pro možnost širšího VÝBĚRu partnerky).  Asistent záznamu a případně další organizační či role (pokud možno pár pro i aktivní zapojení, jakékoli zaznamenávání jen se souhlasem všech zúčastněných).

5 Osnova I (příchod vedoucího páru a případných asistentů)  Vedoucí pár (a případní asistenti) obřadně připraví (a posvětí) prostor. Vyvýšené místo pro PASIVNÍ činnosti (přednášení) a aktivní místo (masáže, mazlení…).  Zapálí 1 svíčku před pasivním místem a 1 vonnou tyčinku v kalíšku - ideálně lastura (ala LINGAM a JONI) před aktivním místem - tak aby kouř nerušil.  Před aktivní místo umístí červenou růži ve váze, obrázek lotosu, šátky a podobně.  Před pasivní místo dát květiny, ozdoby (i šperky, šátky a podobně), NAD či ZA (v nejhorším případě vedle) obrazy Mistrů (sg. Tilliennina a sg. Madhavananda s texty - alespoň T. určitě…).  Pokud je přítomen asistent záznamu, připraví si techniku a domluví si postup (s vedoucím párem).  Vedoucí pár zaujme lotosové pozice na vyvýšeném místě.

6 Osnova II (příchod účastníků)  Každý příchozí nejprve zdraví Paní Mistrovou (!), pak Mistra a pak Mistrovský pár jako celek (!). Je potřeba to provést VÁŽNĚ vznešeně, ba obřadně (viz výše).  Každý příchozí pak pozdraví ostatní co budou v prostoru - jednotlivě v pořadí dle Zasvěcení, pokud neví či při jiné komplikaci nemusí pořadí dodržet. Pak pozdraví VŠECHNY jako JEDEN CELEK (a představí se). Tato situace je vhodná pro používání i vlastní jmenovky .  Při příchodu více účastníků má přednost Zasvěcenější osoba, v případě shody Dáma.  Vzájemné pozdravy „Hari AUM“ s úklonou, Paní Mistrové a Mistrovi náleží hluboká poklona (Hari hi AUMkara), o oslovování tituly (i v češtině) nemluvě. Osoby s duchovními jmény by se měli oslovovat jimi. Ženy mužům by neměly říkat (jen) jménem - buď i titulem, či jen jím, nebo s přidáním „pane“ před jméno, či jen „pane“ („můj pane“, „můj milovaný“ v případě partnera).  Hovořit SLUŠNĚ, ba VZNEŠENĚ (když tak si předem nastudovat legendární příběhy s aspekty chování vůči Zasvěceným, Osvíceným a zvláště vůči Mistrovi).

7 Osnova III - úvodní přednáška  Obecné informace O TANTŘE (y. Sanate).  3 základní mantry - vnímání, kontroly a usměrnění.  Méně známé, avšak zajímavé (i ONLINE) aspekty Tantry a ÚČEL TANTRY a i „T. večírku“ (sg. Tatrawadarsi).zajímavé  Shrnutí o Tantře (původ a zdroje) a příklady technik (i ONLINE). Shrnutí o Tantře (původ a zdroje) a příklady technik  Senzualita až sexualita, komunikace až terapie v rámci Tantry a i mimo - souvislosti (sgm. Lila).  Nabídka bloků s měnitelným pořadím + DISKUSE o konkrétním pokračování programu (sg. Tatrawadarsi + VŠICHNI).  Dotazy, diskuze, recitace - resp. lépe zpěv příslušných manter (!) včetně překladu a výkladu (účastníci viz výše).

8 BLOK „Umění doteku“  Přednes (u písně pokud možno zpěv) materiálů z oblasti Umění doteku (sgm. Lila, y. Sanate, kdokoli další…)písněmateriálů  Přednáška o Umění doteku (sg. Tatrawadarsi)  Předvádění Umění doteku (používání tantry)používání tantry  Cvičení a vedení ve cvičení (promítnutí 1. videa ze semináře DMDU)  Tanec až mazlení (!)  Masáž, akupresura až plnohodnotné Umění doteku  Možnost rozdělení účastníků do SOUKROMÝCH prostor (v párech či dle dohod;).  Mazlení, milování… (!) JAKOŽTO FORMA UCTÉNÍ BOHA = LÁSKY (v případě OSOBNÍCH Partnerů i naplnění Partnerství…). Jen TAK to bude umožněno... Jen TO DOSTANE POŽEHNÁNÍ MISTROVSKÉHO PÁRU.

9 BLOK „Jídlo, pití, byliny a koření“  Přednáška o tématu (v souvislosti s Tantrou). Je vhodná znát semináře o životosprávě (k objednání emailem), každopádně bude seminář k dispozici - a to i doplňující přílohy.semináře o životosprávě (k objednání emailem)  Recitace, resp. lépe zpěv - Mantra před jídlem (i s překladem a výkladem).Mantra před jídlem  Vaření, případně jezení již uvařeného či pochutin. TENTO BOD (zvláště pochutiny) je aktuální v každém bloku (PRASADAM). Totéž platí o pití (krom případného symbolického vína jen nealkoholické!).  Použití speciálních koření a bylin i pro čistě Tantrické účely (žehnání dobromyslí, „3. Oko“ a „láskyplné ruce“ kurkumou…  ). Viz BLOK „Umění doteku“.doteku“

10 BLOK „Koncentrace a relaxace“  Aktivní relaxace - protahování, cvičení (tai-chi povede p. y. Sahajagara).  Přednáška na téma a nejvyšší koncentrační cvičení TRÁTAK (sg. Tatrawadarsi a p. s. Maheswarananda - jen audiozáznam ).TRÁTAKaudiozáznam  Relaxace pasivní (možný přechod do spánku).  Po probuzení viz první bod  (aktuální po každém vyspání se a probuzení!).

11 BLOK „Představivost a meditace“  Meditace - přednáška o jejích typech, MEDITACE V PRAXI („Úklid srdce“ povede sg. Tatrawadarsi). Meditace  Představivost ze základních přirovnání (duše - software), asociace na zvířecí kvality a symbolické znázornění snových, vnitřních a astrálních světů (y. Sanate).zvířecí kvalitysymbolické znázorněnívnitřníchastrálních světů  Představivost pro rozvoj a všeobecné konání (sg. Tatrawadarsi).  Představivost pro sexualitu (sgm. Lila a y. Murtira (!) ).sexualitu

12 BLOK „Vůle a odpovědnost“  Přednáška na téma (sg. Tatrawadarsi a na téma souvisejícího projektu Cizinec. sgm. Lila).  Zpěv písně „Díky…“ (dle denní doby) (VŠICHNI).  Přednes ukázek z knih Richarda Bacha - „Racek“, „Most přes navždy“ a „Iluze“…  Zpěv příslušných manter (míru, pokory, o Mistrovi a pro Mistra!).  Používání Nejvyšší vůle (viz dokument ROZKAZ.HTM) k Zasvěcování (Mistrovský pár!)ROZKAZ.HTM

13 BLOK „Tantrické zkoušky“  Odborná slova  Lingam, jóný, prašádam (prašad),význam pozdravů (včetně mezi Osvícenými „alakh niranjan“), Tantra, mantra, mudra, jantra, samádhi, Trátak; avšak i duše, aura, vztah (energie, KRMENÍ), Karma, vlivy a tendence, atd…  Důležitost obřadů, pozdravů, chování, slov (vč. muder a manter) a MYŠLENÍ...  Prokázání JASNÉHO POCHOPENÍ Tantry a jejích možností - lavně ÚČELŮ.  Prokázání vnitřní čistoty.  Prokázání PRAKTICKÉHO OVLÁDÁNÍ Tantry (Umění doteku; představa, soustředění a vůle; znalost bylin akoření,obřadů a manter - včetně předvedení praktického použití).

14 BLOK „Obřadní ukončení“  Diskuse o večírku a případně i o zkouškách (VŠICHNI).  Domluva o dalších akcích i všeobecném fungování DMDU (organizační záležitosti možno řešit zvlášť - s asistenty).  Obřadní rozloučení s Paní Mistrovou, s Mistrem a i s Mistrovským párem jako celkem; vzájemné rozloučení mezi účastníky.


Stáhnout ppt "DMDU - univerzita alternativního vzdělávání ( DMDU.webpark.cz ) DMDU.webpark.cz „Tantrický večírek“ a tantrické zkoušky."

Podobné prezentace


Reklamy Google