Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola, Praha 13 Mohylová Mohylová Praha 5 tel

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola, Praha 13 Mohylová Mohylová Praha 5 tel"— Transkript prezentace:

1 Základní škola, Praha 13 Mohylová Mohylová 1963 155 00 Praha 5 tel
Základní škola, Praha 13 Mohylová Mohylová Praha 5 tel.: družina:

2 Plánek okolí školy

3 O škole Máme všechny předpoklady být dobrou školou rodinného typu. Úspěšná spolupráce s rodiči působí příznivě na výsledky práce dětí i jejich učitelů. Při počtu asi 180 žáků ve škole jsou vztahy mezi dětmi navzájem i mezi dětmi a učiteli velmi přátelské a otevřené. Prospěšná je i spolupráce s mateřskými školami. Některé, např. MŠ U Rumcajse, MŠ Balónek a Církevní MŠ Podpěrova, nás pravidelně navštěvují. Při těchto setkáních se děti seznamují s atmosférou ve škole a se vším, na co se mohou do budoucna těšit.

4 Výuka Výuka probíhá již ve všech ročnících podle vlastního vzdělávacího programu „Dům stavíme od základů.“ Do výuky zařazujeme prvky kritického myšlení a projektového vyučování.

5

6 Škola očima žáků

7 Pedagogický sbor Pedagogický sbor je složený z kvalifikovaných a zkušených pedagogů.

8 Jak nás vidí naši žáci

9 Jak nás vidí naši žáci

10 Jak nás vidí naši žáci

11 Jak u nás probíhá školní rok: Začínáme „Vítáním prvňáčků“.

12

13 Následuje podzimní setkání táborníků.

14 Školní záhrada a hřiště
Tyto prostory jsou využívány školou na tělocvik, v době velkých přestávek se na něm můžou děti za dozoru paní učitelek proběhnout, školní družinou na odpolední aktivity a také Radou rodičů na pořádaní některých akcí jako je zahradní slavnost, ukončení přípravného kurzu Školička, podzimní setkání táborníků. Součástí školní záhrady je i skleník, kde si děti s paními učitelkami mají možnost prakticky vyzkoušet pěstování některých plodin.

15 Adventní dílna

16

17 Vánoční výstava Zde najdete pár fotografií z vánoční výstavy, na kterou žáci všech tříd společně udělali betlém. Výstava byla zahájena vystoupením žáků pátých a prvních tříd pro rodiče a veřejnost.

18

19

20 Školní družina Do družiny mají možnost chodit děti 1. až 5. tříd denně ráno od 7:00 do 8:10 (příchod končí v 7:50) a odpoledne po vyučování do 17:30 hod. Se školní družinou děti navštěvují různé akce i mimo Prahu.

21

22

23 V rámci družiny pracují tři kroužky, které vedou paní vychovatelky
1. Přírodovědný 2. Sportovní 3. Kroužek šikovných rukou Do těchto kroužků se můžou přihlásit žáci navštěvující školní družinu.

24 V lednu se koná zápis do prvních tříd

25

26

27 Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky - Školička
Cílem tohoto projektu je usnadnit dětem přestup ze školky do školy, seznámit se s prostředím naší školy, se svými případnými budoucími spolužáky, s paními učitelkami.

28

29

30 Velikonoční výstava Obdobně jako vánoční je koncipována i tato výstava.

31

32 Noc s Andersenem Cílem mezinárodní knihovnické akce „Noc s Andersenem“ je podpořit zájem dětí o literaturu. Letos se jí účastnilo přes dvě stě knihoven, škol a školek. Naše škola byla jednou z nich. Obsahem je každoročně v různých obměnách asi toto: děti tráví v knihovně či škole celou noc. Během dlouhého večera vystřídají několik činností, hrají různé literaturou motivované hry a mohou si na internetu „povídat“ s ostatními účastníky v jiných školách a knihovnách o tom, jak zorganizované to kde mají.

33

34 Branný den Ve spolupráci s Armádou ČR pořádáme každoročně na jaře branný den, kde mají děti možnost vidět vojenskou techniku a také si zasportovat.

35

36

37 Dětský rozhlas Vyučování začíná od úterý do pátku dětským rozhlasem, kde žáci všech tříd informují ostatní spolužáky o svých poznatcích získaných jak z výuky tak na výletech, z přečtených knížek, návštěv různých koutů naší vlasti, případně něco zahrají nebo zazpívají.

38 Stravování       Naše škola má vlastní jídelnu, kde vaří vždy usměvavé a milé paní kuchařky. Teď ji pro děti nově vymalovaly a nazvaly "U Brouka Pytlíka".

39

40 Splutí Sázavy

41

42 Zahradní slavnost

43 Mohyláček       Zajímavé události ve škole zachycují žáci ve školním časopisu MOHYLÁČEK. Děti tu najdou své oblíbené rubriky, soutěže, rozhovory a ukázky z vysílání ranního dětského rozhlasu. Na vydávání mají největší zásluhu žáci 5. ročníku, ale přispívají žáci všech tříd. Ukázka na www stránkách školy

44

45 Rada rodičů        Rada rodičů existuje při škole již několik let. V současné době se díky dobré spolupráci s učiteli, vedením a celým technickým zázemím školy rozeběhlo několik společných projektů, jež napomáhají vzniku nového pojetí školy jako místa pro vzdělávání, ale i pro setkávání se a sbližování. Znamená to, že škola nejen pracuje na velmi dobrém systému vzdělávání svých svěřenců, ale zároveň buduje něco, co bychom mohli nazvat komunitním centrem.

46 Kroužky pořádané Radou rodičů
Seznam kroužků najdete na internetových stránkách školy. Žáci pod vedením učitelů, studentů mají možnost rozvíjet své dovednosti v oblastech, které je zajímají a na které není dostatek času v době výuky.

47

48 Letní tábor Již přes deset let pořádá naše škola letní dětské tábory. Jezdívalo se do Sv. Kateřiny, přivítali nás Čertoryje u Hrubé Skály, také jsme byli v rekreačním středisku Sv. Štěpán u Zbiroha, v červenci 2005 nás hostila chata Luž v Lužických horách, v roce 2006 jsme „bojovali o přežití“ na břehu Lužnice u Soběslavi...

49

50


Stáhnout ppt "Základní škola, Praha 13 Mohylová Mohylová Praha 5 tel"

Podobné prezentace


Reklamy Google