Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Znázornění rychlosti proudění při obtoku lopatek Rovinná deska obtékaná tekutinou – znázornění poměru rychlostí v těsné blízkosti povrchu profilu. Rychlost.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Znázornění rychlosti proudění při obtoku lopatek Rovinná deska obtékaná tekutinou – znázornění poměru rychlostí v těsné blízkosti povrchu profilu. Rychlost."— Transkript prezentace:

1 Znázornění rychlosti proudění při obtoku lopatek Rovinná deska obtékaná tekutinou – znázornění poměru rychlostí v těsné blízkosti povrchu profilu. Rychlost a chování tekutiny mezi dvěma lopatkami. Chování tekutiny a znázornění rychlosti tekutiny v lopatkové mříži. Znázornění obtoku v prostotu mezi lopatkami. Shrnutí Stanovený výsledný profil byl testován na proudění v lopatkové mříži a víření bylo vyhodnoceno jako za vyhovující. Při řešení konstrukce mechanismu se nám podařilo eliminovat víření s malými turbulencemi. Materiál mechanismu je převážně z nerezuvzdorné oceli se součástmi z plastu. Lopatka je vyrobena z plastické hmoty s ocelovými nebo kompozitními výztuhami. Autor: Vladimír Balhárek, email: V.Balharek@email.cz Obtok lopatky kolmo k ose proudění. Prostor za lopatkou, kde vzniká turbulentní víření. Výsledný profil lopatky – chování tekutiny v těsné blízkosti profilu. Laminární proudění při obtoku Vznik turbulentního víření vlivem odtržení proudnic od profilu Vzájemná poloha dvou lopatek O vzájemnou polohu se starají táhla obdélníkového průřezu Při řešení tohoto projektu bylo zjišťováno co nejlepší využití vodní energie a vhodné konstrukční provedení mechanismu mříže tak, aby nedocházelo k vzájemnému ovlivňování vzniklých proudů při obtoku profilu lopatek. V práci nás také zajímalo vhodné použití materiálů, které by odolávaly vodnímu prostředí. Mechanické upnutí na řemenu pomocí šroubu a podložky se závity Lopatka je vyrobena z plastu s vnitřními výztuhami z oceli nebo kompozitu. Lopatka byla zatížena silou vyvolanou proudem tekutiny a její maximální průhyb činí 0,08mm Mechanismus je upevněn ke dnu koryta pomocí kotvících šroubů zalitých v betonu. Celkové uchycení mechanismu v korytě kanálu. O přenos kroutícího momentu se starají kladky upevněné na hřídeli, které jsou mezi sebou vzájemně propojeny silnostěnnou trubkou. Vlastní řešení lopatkového mechanismu, ukázky jednotlivých součástí.

2 Ukázky z výsledného DVD Ukázky z prvního videa znázorňující, jak vypadá motor z vnějšího pohledu Rychlost a chování tekutiny mezi dvěma lopatkami. Ukázky z druhého videa znázorňující vnitřní stavbu motoru Znázornění obtoku v prostatu mezi lopatkami. K vytvoření tohoto DVD jsme nejdříve rozebrali motor na jednotlivé součástky, následně jsme v programu Autodesk Inventor 2010 vymodelovali trojrozměrné modely těchto součástek, a následně z nich sestavili sestavu tohoto motoru. Následně jsme vytvořili vizualizace v programu Autodesk Showcase 2010 a animace. Ty jsme následně pomocí programu Pinnacle studio 11 spojili a vytvořili výsledné výukové DVD. Autor: Tomáš Copek, Martin Michalica, email: Copyno@seznam.cz Obtok lopatky kolmo k ose proudění. Prostor za lopatkou, kde vzniká turbulentní víření. Ukázka z třetího videa, které má za cíl nastínit chod pístu ve válci Tato učební pomůcka znázorňuje elementární pojmy chodu dvoudobých motorů a jeho skladby. Je určena převážně pro žáky základních škol nebo škol netechnického zaměření, kde se předpokládá nulová znalost této problematiky, a snaží se tuto problematiku prostřednictvím výukového DVD v rámci možností přiblížit. Třístupňová převodovka Kliková hřídel s ojnicí a pístem Ukázky některých modelovaných částí Lamelová spojka propojená řetězem s řetězovým kolem spojeného s klikovou hřídelí Tato pomůcka je vytvářena pro hodiny fyziky nebo praktických činností. Předpokládá se, že doplňkový text k tomuto videu podá žákům vyučující. Obsahem tohoto DVD je také testové video bez popisků a hudby, aby měl učitel umožněnu zpětnou vazbu a měl tak možnost zjistit, co si žáci z tohoto výkladu pamatují.


Stáhnout ppt "Znázornění rychlosti proudění při obtoku lopatek Rovinná deska obtékaná tekutinou – znázornění poměru rychlostí v těsné blízkosti povrchu profilu. Rychlost."

Podobné prezentace


Reklamy Google