Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3569 Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3569 Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/ Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název materiálu:VY_32_INOVACE_09-03_MARTINA DRIJVEROVÁ Autor:Mgr. Jana Šindelářová Ročník:1. – 5. Datum vytvoření:

2 Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Tematická oblast:Český jazyk - literární výchova Předmět: český jazyk a literatura Výstižný popis způsobu využití, metodické pokyny: Seznamuje se stručným životopisem české spisovatelky, dramatičky a scénáristky Martiny Drijverové, představuje jeho tvorbu pro děti a mládež Klíčová slova:Spisovatelka, pohádky, próza pro děti a mládež Druh učebního materiálu:prezentace

3 MARTINA DRIJVEROVÁ AUTORKA KNIH PRO DĚTI A MLÁDEŽ 10. červenec dosud

4 Narodila se v Praze do bilingvní rodiny Otec – nizozemský inženýr rodinu záhy opustil Vzdělání získala na střední všeobecně vzdělávací škole Po maturitě studovala rok dějiny umění na pařížské Sorboně Od r se vzdělávala na pražské FAMU, obor produkce

5 Po studiích začala překládat francouzské pohádky To se jí nelíbilo, takže se pustila do vlastní tvorby V 80. letech pracovala v Československém rozhlase Je autorkou knižních, rozhlasových a televizních pohádek Drobné prózy začala publikovat do časopisů Sluníčko, Mateřídouška, ABC, Vlasta a dal.

6 Píše scénáře pro televizní pohádky a inscenace pro děti a mládež Provdala se, její druhé jméno je Otčenášková Znalost dětské psychiky a srozumitelnost vyjadřování využívá v dětské próze České pověsti pro malé děti

7 POHÁDKOVÁ TVORBA Pohádky z hor Zakletá zvířátka Ježíš a jeho příběh České pověsti pro malé děti Rytířovo kopí

8 PRÓZA PRO DĚTI A MLÁDEŽ Také absolutizuje průměrnost svých knižních postav. Hlavním motivem próz jsou vztahové problémy dětských hrdinů, složitě hledajících přátelství. Stěžejní postavy jsou často děti se zdravotním nebo sociálním handicapem. V Domově pro Marťany přibližuje citlivé téma mentálního postižení.

9 UMĚLECKONAUČNÁ LITERATURA Střípky ze soukromí slavných osobností naší historie. Historie českých zemí viděná trošku jinak… Vtipné přiblížení informací o zvířatech nejmenším čtenářům.

10 Použité zdroje: MartinaDrijverová. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z:http://cs.wikipedia.org/wiki/Martina_Drijverov%C3%A1http://cs.wikipedia.org/wiki/Martina_Drijverov%C3%A1 Fotografie obálek knih - vlastní tvorba autora


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.4.00/21.3569 Šablona:III/2 Inovace a zkvalitnění výuky."

Podobné prezentace


Reklamy Google