Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyZákladní škola a mateřská škola, Jetřichov, okres Náchod AutorŠárka Matějová Datum16.2.2013 NázevVY_52_INOVACE_24_Čas a příroda Ročník4. Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyZákladní škola a mateřská škola, Jetřichov, okres Náchod AutorŠárka Matějová Datum16.2.2013 NázevVY_52_INOVACE_24_Čas a příroda Ročník4. Číslo."— Transkript prezentace:

1 Název školyZákladní škola a mateřská škola, Jetřichov, okres Náchod AutorŠárka Matějová Datum NázevVY_52_INOVACE_24_Čas a příroda Ročník4. Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/

2  listy slouží k doplnění výuky  pro žáky 4. ročníku  doplňující otázky ověří získané znalosti

3  ČAS  velmi často skloňované slovo  není čas, nestíhám ……neustále však plyne, nelze ho zastavit, relativně krátký

4 pozorování měření

5 pozorování přírody pravidelně se opakující jevy jevy na obloze, ve vesmíru

6 1 DEN = 24 hodin = 1 otočení Země kolem své osy 12.hodin východ západ

7 1 rok 4 roční období způsobeno sklonem zemské osy a oběhem Země okolo Slunce JARO LÉTO PODZIM ZIMA

8 dělení dne a noci na 12 úseků délka stínu gnómy NEJSTARŠÍ

9 vodní hodiny hoření svíce přesýpací hodiny

10 mechanické hodiny13. století bicí, zvonkové (krokové ústrojí) Orloj nepřesné – chybí minutová ručička

11 dokonalejší mechanické od 17. století ( Huygens) délka kyvadla pravidelné výkyvy přesnější Galileo Galilei

12 jarní rovnodennost letní zimní slunovrat podzimní rovnodennost

13 Stojí, stojí strom na tom stromě 12 větví na každé větvi po 4 hnízdech V každém hnízdě po 7 vajíčkách. = rok, měsíce, týdny a dny

14  Jaké hodiny se používaly v minulosti na měření času?  Proč se střídají roční období?  Kolik hodin má den?  Jaké jsou nejstarší známé hodiny?  Co chybělo mechanickým hodinám než přišel Galileo Galilei se svým zlepšením?

15   AUTOR NEUVEDEN. google [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. google [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. google [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. google [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  SILVER SPOON. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. wikipedia [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. google [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. google [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  AUTOR NEUVEDEN. google [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Název školyZákladní škola a mateřská škola, Jetřichov, okres Náchod AutorŠárka Matějová Datum16.2.2013 NázevVY_52_INOVACE_24_Čas a příroda Ročník4. Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google