Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prvouka Člověk Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Renata Bachtíková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Prvouka Člověk Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Renata Bachtíková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785,"— Transkript prezentace:

1 Prvouka Člověk Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Renata Bachtíková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 Mezi živé organismy patří: živočichové rostliny houby

3 Základní společné znaky živých organismů:  dýchání  přijímání vody a potravy  vylučování odpadních látek  rozmnožování ůst a vývoj

4 Člověk Je součástí živé přírody, patří do říše živočichů. Od ostatních živočichů se liší způsobem života, schopnostmi myslet, uvědoměle pracovat a dorozumívat se řečí.

5 Člověk Lidé potřebují bydlet, musí se oblékat a stravovat; potřebují zdravotní péči, kulturu (např. knihy, obrazy, noviny, divadlo, …) a spousty dalších věcí.

6 Vývoj člověka: Novorozenec – začal samostatně dýchat, přijímat potravu Kojenec – je zcela odkázán na péči matky, brouká si, usmívá se Batole – učí se sedět, lézt, chodit, jíst, vyslovuje první slova, začíná si hrát Předškolák – rozvíjí svou řeč, učí se sebeobsluze, hrou napodobuje činnost dospělých

7 Vývoj člověka: Školák – povinně navštěvuje školu (učí se o světě kolem nás, číst, psát a počítat) Dospívající – připravuje se na své povolání (studuje, nebo se učí řemeslu) Dospělý – vykonává povolání (pracuje), zakládá rodinu (žení, vdává se), přivádí na svět děti a pečuje o ně Starý člověk (senior) – odchází do důchodu (užívá odpočinku, těší se péči celé rodiny, pobírá důchod)

8 Části lidského těla: hlava krk trup dolní končetina horní končetina

9 Opakování Co všechno jste si zapamatovali?

10 Poznáš, co řadíme do živých organismů? Umíš toto rozhodnutí odůvodnit?

11 Umíš správně seřadit vývoj člověka? Novorozenec Kojenec Batole Předškolák Školák Dospívající Dospělý Starý člověk

12 Části lidského těla: hlava krk horní končetina trup dolní končetina

13 Tulipán Houba Člověk Pes Plíce Voda Těhotná Miminko Chlapec Dům Triko Boty Zdravotní potřeby Kniha Noviny Kostra Doktorka Muchomůrka Zajíc Strom Míč Policistka Motorka Tužka Palec Obrazový materiál [cit ]. Dostupný pod licencí Public domain na WWW:


Stáhnout ppt "Prvouka Člověk Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Renata Bachtíková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802-4785,"

Podobné prezentace


Reklamy Google