Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor projektu: Mgr. Michaela Kerdová VY_32_INOVACE_26_Český_ráj Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor projektu: Mgr. Michaela Kerdová VY_32_INOVACE_26_Český_ráj Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení."— Transkript prezentace:

1 Autor projektu: Mgr. Michaela Kerdová VY_32_INOVACE_26_Český_ráj Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách.

2

3 Rybník Vidlák Hrad Kost a Plakánek  Nejstarší chráněná krajinná oblast v Čechách  Již od roku 1955  Přibližně 180 km čtverečných  Přidělen titul Geopark UNESCO

4 Přírodní rezervace Nejvýznačnější pískovcové skalní město v Českém ráji

5  Skupina pískovcových skalních útvarů  Nedaleko Jičína  Vznikly v období druhohor usazováním pískových částic na okraji tehdejšího moře  Uprostřed skalních útvarů je přírodní koupaliště Pelíšek

6  Nejvyšší hora Českého ráje  744 m n. m.  Velké naleziště polodrahokamů

7 Zřícenina hradu Mezi Turnovem a Jičínem Symbol Českého ráje

8 Na řece Cidlině Albrecht z Valdštejna zde provedl rozsáhlou přestavbu Město známé především pohádkou o Rumcajsovi od Václava Čtvrtka

9  Považuje se za jádro Českého ráje  Městem protéká řeka Jizera

10 cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Rumcajs.jpg Manka_a_Cip%C3%ADsek_3.jpg

11 Vytvořeno jako DUM do předmětu vlastivěda na ZŠ Mladá Boleslav 17. listopadu 1325 pro čtvrtý a pátý ročník základní školy. Materiál slouží jako doplněk učiva o městech či o ochraně přírody v rámci tématu Česká republika. Materiál doporučuji prezentovat pomocí dataprojektoru nebo na monitorech žáků. Materiál byl vytvořen a pilotován v 2. pololetí školního roku 2011/2012.


Stáhnout ppt "Autor projektu: Mgr. Michaela Kerdová VY_32_INOVACE_26_Český_ráj Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení."

Podobné prezentace


Reklamy Google