Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Čas na Zemi Autor: Mgr. Zdeněk Hanuš VY_32_INOVACE_06_Čas na Zemi Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Čas na Zemi Autor: Mgr. Zdeněk Hanuš VY_32_INOVACE_06_Čas na Zemi Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení."— Transkript prezentace:

1 Čas na Zemi Autor: Mgr. Zdeněk Hanuš VY_32_INOVACE_06_Čas na Zemi Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách.

2

3 Místní čas? Každá krajina, každé místo má svůj místní čas. Např. na východě ČR je jiný čas než na západě ČR Místní čas se tedy na různých polednících liší.

4 Světový čas Čas okolo hlavního nultého poledníku Čas, který je v Londýně 180 poledník tvoří tzv. datovou hranici

5 Časová pásma Od roku 1920 je Země rozdělena do: 24 časových pásem Proč 24? Den má 24 hodin Jak velké je jedno pásmo? 360:24 = poledníků

6 Časová pásma ubývá přibývá

7 odkazy nes_of_the_world.png nes_of_the_world.png usa.p17.html usa.p17.html Soubor:Prazsky orloj celkovy pohled.jpg. In Wikipedia : the free encyclopedia [online]. St. Petersburg (Florida) : Wikipedia Foundation, , last modified on [cit ]. Dostupné z WWW:.

8 Vytvořeno jako DUM do předmětu zeměpis na Základní Škole Mladá Boleslav 17. listopadu 1325 příspěvková organizace, pro 6. ročník. Materiál slouží k doplnění výkladu o Planetě Zemi- čas. Materiál doporučuji prezentovat pomocí dataprojektoru či interaktivní tabule. Materiál byl vytvořen a pilotován v I. pololetí školního roku 2011/2012


Stáhnout ppt "Čas na Zemi Autor: Mgr. Zdeněk Hanuš VY_32_INOVACE_06_Čas na Zemi Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení."

Podobné prezentace


Reklamy Google