Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách VY_32_ INOVACE_52_Nerosty-sůl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách VY_32_ INOVACE_52_Nerosty-sůl."— Transkript prezentace:

1 Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách VY_32_ INOVACE_52_Nerosty-sůl kamenná Autor: Mgr. Iveta Váňová Sůl kamenná

2 Sůl kamenná je důležitý nerost. Sůl kamenná vznikla vysrážením z mořské vody před 65 miliony lety. Získává se hornickou těžbou z podzemních solných ložisek.

3 Je rozpustná ve vodě a má slanou chuť. Podobá se ledu, je měkká a snadno se rozbíjí.

4  Vytvořeno jako DUM do předmětu prvouka na ZŠ a MŠ 17.listopadu 1325, Mladá Boleslav pro třetí ročník základní školy.  Materiál slouží k doplnění učiva o nerostech - sůl kamenná.  Materiál doporučuji prezentovat pomocí interaktivní tabule.  Materiál byl vytvořen a pilotován ve I. pololetí školního roku 2011/2012

5


Stáhnout ppt "Vytvořeno v rámci projektu „EU peníze školám“. OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách VY_32_ INOVACE_52_Nerosty-sůl."

Podobné prezentace


Reklamy Google