Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Studená, okres Jindřichův Hradec Autor: PaedDr. Jana Čechová Název : VY_32_INOVACE_7A03Prv2_Tísňová volání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Studená, okres Jindřichův Hradec Autor: PaedDr. Jana Čechová Název : VY_32_INOVACE_7A03Prv2_Tísňová volání."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Studená, okres Jindřichův Hradec Autor: PaedDr. Jana Čechová Název : VY_32_INOVACE_7A03Prv2_Tísňová volání Téma: Tísňová volání Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/

2 Anotace Materiál určený pro žáky 2.ročníku ZŠ Určeno pro využití na interaktivní tabuli Materiál slouží k nácviku chování v situacích ohrožení, k procvičení znalostí čísel tísňového volání a způsobu nahlášení nehody Metodické poznámky – materiál je rozdělen na jednotlivé situace (požár, zranění, dopravní nehoda); snímky 4, 7, 10 využijeme k povídání o situaci, kdo by ji měl řešit a jak, při kliknutí na modrý obdélník se rozkryje obrazový materiál, který napoví řešení; vždy následující snímek zobrazí též číslo tísňového volání; snímky 6, 9, 12 využijeme k nácviku rozhovoru v případě telefonátu na tísňovou linku; snímek 13 slouží ke kontrole znalosti čísel – prezentaci přepneme do normálního zobrazení, žáci přiřazují pojmy k číslům; snímek 14 je kontrolní

3

4 150 požár

5 150

6 Hasiči: Dobrý den, tady hasičský záchranný sbor. Volající: Dobrý den, tady (jméno), chtěl bych nahlásit … Hasiči: Můžete mi říci adresu? Volající: ….(adresa místa požáru) Hasiči: Odkud voláte? Můžete mi říci vaše telefonní číslo? Volající: …(mobil, telefonní budka) Hasiči: Je někdo zraněný, je někdo uvnitř budovy? … Volající: …. Hasiči: Hned vyjíždíme.

7 155 zranění

8 155

9 Záchranná služba: Dobrý den, tady záchranná služba. Volající: Dobrý den, tady (jméno), chtěl bych nahlásit … ZS: Kde se to stalo? Volající: ….(adresa místa ) ZS: Kolik lidí je zraněných? … Volající: …. ZS: Odkud voláte? Můžete mi říci vaše telefonní číslo? Volající: …(mobil, telefonní budka) ZS: Hned vyjíždíme. (informace k poskytnutí PP)

10 158 dopravní nehoda

11 158

12 Policie: Dobrý den, tady policie České republiky. Volající: Dobrý den, tady (jméno), chtěl bych nahlásit … Policie: Kde se to stalo? Volající: ….(adresa místa, popis okolí ) Policie: Je někdo zraněný? Volající: …. Policie: Odkud voláte? Můžete mi říci vaše telefonní číslo? Volající: …(mobil, telefonní budka) Policie: Hned vyjíždíme. (informace k poskytnutí PP) 158

13 Záchranná služba Hasiči Policie ČR Tísňové volání Městská policie

14 Záchranná služba Hasiči Policie ČR Tísňové volání Městská policie

15 Citace Obrázky z galerie:


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Studená, okres Jindřichův Hradec Autor: PaedDr. Jana Čechová Název : VY_32_INOVACE_7A03Prv2_Tísňová volání."

Podobné prezentace


Reklamy Google